Hayır, Ethereum asla başaramayacak!

İşte Ethereum fiyat grafiğinde kritik sürece işaret eden o analiz!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum için altcoinlerin lideri ifadesi kullanılıyor. Bunun da iyi bir sebebi var. Çünkü piyasadaki en büyük altcoin. Burada piyasa büyüklüğünden bahsediyoruz. Ayrıca küresel ödeme alanı olması açısından söylenmese gerekenler de var. Ama bir açıdan Ethereum asla başaramayacak!


Neden Ethereum asla Bitcoin’in kripto kralı koltuğunu elinden alamaz?

Şurası kesin ki piyasaya çıktığı beş yıl boyunca Ethereum Vakfı hedeflerini gerçekleştirme yolunda çok şeyi başardı. En fazla dApps çalıştıran akıllı sözleşme platformu. En yüksek günlük aktif kullanıcı sayısı da Ethereum’da. Ayrıca en fazla sözleşme sayısı da bu kripto projesinde.

Neden Ethereum Bitcoin’in kripto kralı koltuğunu elinden alamaz?

Kaynak: stateofthedapps.com

Bir de bütün bunlara şunu da ekleyin. DeFi protokollerinin çoğu Ethereum üzerinde çalışıyor. Bundan dolayı küresel ödeme katmanı platformu olarak gelişmesini destekleyen somut olaylar var.

Bütün bunlara rağmen, her ne kadar Ethereum altcoinlerin kralı olsa da hiçbir zaman kripto paraların kralı olamayacak.

Bu yönde bir görüş Messari CEO’su Ryan Selkis’den geldi. Selkis, “ETH para değil” başlıklı bir makale kaleme aldı. Burada Ethereum’un neden asla Bitcoin’i geçemeyeceğinin sebeplerine yer veriyor. Şöyle diyor:

“Ethereum destekçileri, dünyadaki tüm piyasalar için bir işlem ödeme katmanı oluşturabileceklerine inanıyorlar. Para ve finansal uygulamalar. Güvenli ve merkezsiz hesaplama sistemi. Dijital varlıklar ve oyun ekonomisi. Fikri mülkiyet ve kişisel veriler. Her şey… Bence başarılı olacak. Yine de bunu da belirtelim ve açıklama getirelim. ETH PARA DEĞİL… ve bu da normal.”


İlgili – Ethereum vs Bitcoin: Rakip mi dost mu?

ETH, BTC’yi geriden takip ediyor

Kripto piyasasında değer, ortaya koyulabilen kullanıma eşit. Ethereum da hiç tartışmasız en çok kullanılan platform. Ancak bu değere beklendiği kadar yansımıyor. Yani fiyatına.

Tam tersi bir durum Bitcoin için geçerli. Bitcoin eşler arası para olması durumunda başarılı bir sistem ortaya koyamadı ama buradan bir değer saklama durumu ortaya çıktı. Bitcoin’i alıp saklama dışında değer açısında sunduğu pek bir şey yok.

Yine de bu konuda Selkis bir açıklama getiriyor. Ona göre piyasada bir de ETH yerine geçen projeler de var. Bunlar için daha çok “Ethereum katili” ifadesi kullanılıyor.

Bitcoin için böyle bir tehlike yok. BTC artık bir marka olarak tanınan ve hash gücü yüksek bir ağ. Bundan dolayı zirvedeki konumunu sağlama almış durumda.

Kaynak

Ethereum nedir ve nasıl çalışır?

Ethereum, merkezsiz dijital uygulamalar veya “dapps” oluşturmak ve çalıştırmak için blockchain teknolojisini kullanan açık kaynaklı bir platform. Bunlar üzerinden kullanıcıların aracı olmadan mal ve hizmet satın almak, satmak ve ticaretini yapmak için birbirleriyle doğrudan anlaşmalar yapmalarına ve işlem yapmalarına olanak sağlıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Hayır, Ethereum asla başaramayacak!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.