1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Olağanüstü hareketli XRP balinaları kokuyu almış görünüyor

Olağanüstü hareketli XRP balinaları kokuyu almış görünüyor

Olağanüstü hareketli XRP balinaları kokuyu almış görünüyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple ve SEC arasındaki dava sonuca yaklaşırken, büyük yatırımcılar XRP’de yükselişe geçti. Ripple ve SEC arasındaki dava uzun zamandır beklenen sona adım adım yaklaşırken kripto balinaları XRP’de olağanüstü hareketlilik gösteriyor. Coinbase’in XRP’yi liste dışı bırakacağı söylentilerine rağmen, popüler kripto varlığı henüz bu etkiyi hissetmedi.

XRP  balinalarının çılgın manevraları

Ripple’ın XRP’si, büyük işlemlerdeki sıçramanın ardından CoinMarketCap’e göre Çarşamba günü günlük %4’lük bir kazanç ve haftalık %8’lik bir artışla 0,408 $’a yükseldi. Whale Alert’in bir raporu, 29 Kasım’da iki anonim cüzdan arasında taşınan 110.017.409 $ değerinde 280.684.171 XRP’lik büyük bir transfer olduğunu gösteriyor. Aynı sıralarda, Bitso’dan anonim bir cüzdana 25.800.000 XRP (10.541.384 $) tutarında bir işlem yapıldı. Benzer şekilde başka bir balina, Bitstamp’tan bilinmeyen bir adrese 25.817.990 (10.457.212) transfer etti.

XRP

Grafik platformu TradingView tarafından sağlanan veriler, XRP’nin 0,40858 $ direnç seviyesinin üzerine çıkmaya çalıştığını gösteriyor. Ancak teknik göstergeler karışık sinyaller veriyor. Bu ise tokenin ralliye devam etmek için yeterli güce sahip olmadığı anlamına geliyor. XRP, Coinbase Wallet’ın listeden çıkarma duyurusuna meydan okudu. Ripple tokeni XRP, Coinbase Wallet’tan gelen olumsuz bir rapora meydan okuyor. Kripto şirketi, blok zinciri etrafındaki düşük işlem faaliyetleri iddiaları nedeniyle XRP’yi 5 Aralık’tan itibaren cüzdanından çıkaracağını duyurdu. Düşüş eğilimine rağmen XRP, 19,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle yedinci en büyük kripto para olmaya devam ediyor.

xrp

Bu arada, Ripple’ın genel danışmanı, Pazartesi günü iflas başvurusunda bulunan BlockFi’nin çöküşünden SEC’i sorumlu tutuyor. Stuart Alderoty şöyle diyor: “100 milyon dolarlık BlockFi/SEC anlaşmasından aylar sonra BlockFi iflas etti. BlockFi’den FTX’e 275 milyon dolarlık bir kredi ödenmemiş durumda. FTX’ten BlockFi’ye borçlu olunan bilinmeyen miktarlar var. Hiçbir şey kayıtlı değil. Para cezaları ödendi mi? kimin parasıyla? Tüketiciler telef oldu.”

Ripple, SEC ile önümüzdeki yıl sonuçlanması beklenen bir davayla mücadele ediyor. Davanın çok daha erken sonuçlanabileceği yönünde spekülasyonlar var. Eski federal savcı James Filan’a göre, özet karar için açılış önergeleri erken sunuldu, bu da düzeltilmiş yanıtların da erken gelebileceği anlamına geliyor.

Kaynak

Etiketler: