Loading...
btc
BTC
-0.12%
Bitcoin
63.346,37 USDT
eth
ETH
-0.58%
Ethereum
3.083,94 USDT
bch
BCH
-4.38%
Bitcoin Cash
486,04 USDT
xrp
XRP
-0.64%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.91%
Litecoin
78,80 USDT
bnb
BNB
-0.98%
Binance Coin
547,29 USDT
sol
SOL
-1.47%
Solana
136,48 USDT
avax
AVAX
0.27%
Avalanche
35,25 USDT
ada
ADA
1.6%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.38%
Poladot
6,73 USDT
doge
DOGE
-3.41%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.43%
Shiba Inu
0,00 USDT

Güney Koreli kripto para borsaları şimdilik rahat: Ama uzun sürmeyecek!

Güney Koreli kripto para borsalar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En canlı kripto para piyasalarından birine sahip olan Güney Kore, kripto para borsalarını ilgilendiren bir dizi regülasyona hazırlanıyor. Borsalara tanılan süre şimdilik uzatıldı.


Güney Koreli kripto para borsaları şimdilik rahat: Ama uzun sürmeyecek!

Güney Kore Finans Otoritesi kripto para piyasaları ve kripto para borsaları üzerindeki denetimlerin dozunu günden güne arttırıyor. Bu konuda Finans Otoritesi, kripto para borsaları ile işlem yapan bankaları ciddi biçimde sıkıştırıyor.

Güney Kore merkezli 4 popüler kripto para borsası Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit ticari işlemlerini Güney Kore merkezli NH Nonghyup Bank ve Shinhan Bank üzerinden yürütüyor. Borsalar ve bankalar arasındaki sözleşmeye istinaden kripto para yatırımcıları fon transferlerini kolayca gerçekleştirebiliyor. Ancak Güney Kore Finans Otoritesi, KYC/AML protokolleri olarak bilinen standartların gerine getirilmesini dikte ediyor. Bu gelişmenin ardından bankalar, kripto para borsalarına vermiş olduğu süreyi 24 Eylül’e uzatma kararı aldı. Bu tarihe kadar KYC/AML standartlarını yerine getirmeyen borsaların sözleşmeleri iptal edilecek.

Lütfen Bkz: Sakın bu tuzağa düşmeyin! Dogecoin’e kurulan Elon Musk tuzağı

KYC/AML protokolleri müşterilerinin kimliğini kayıt altına alan ve kara para ile mücadele için geliştirilen bazı protokoller olarak biliniyor. Bu standartlar sayesinde kripto para borsaları üzerindeki tüm işlemler kayıt altına alınacak ve rapor edilebilecek. Bu sayede Güney Kore sınırları içerisinde tüm kripto para işlemleri takip edilebilirken vergilendirilebilecek de.

Ancak KYC/AML protokollerinin uygulanması ile Güney Kore merkezli kripto para borsalarının Kore harici ülkelerden kullanıcı kabul etmeleri oldukça güç hale gelecek. Bu durumda Güney Kore merkezli kripto para borsalarının işlem hacminde ciddi düşüşler bekleniyor.

Güney Kore yönetimi son yıllarda kripto para piyasaları üzerinde katı denetlemeler uygulamaya başladı. Kripto para çıkarmak ve kripto para girişimleri ciddi denetimlere tabi. Kripto para şirketlerinin Güney Kore’de faaliyetlerine devam etmeleri için gerekli lisansları almaları gerekiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.