Güncel ODEM Rehberi: ODEM / ODE token nedir, nereden ve nasıl satın alınır, geleceği nasıl?

ODEM ODE Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba sevgili okurlar. Bugün ODEM token projesinin Temel Analiz‘i ile karşınızdayım. Bu yazımızda“ODEM Token nedir?” sorusuna cevap aramaya çalışacağız.


ODEM token nedir? ODE token nedir

Eğitimin maliyeti özellikle üniversite düzeyinde gittikçe artıyor. Sadece ABD’deki eğitim ücretleri 1985-2015 arasında iki kattan fazla artmış. Dört yıllık, iki yıllık, devlet okulları ve özel okullarda yıllık öğrenim ücreti 22.000 doların üzerinde.

Bu arada, ortaöğretim sonrası kurumlar, okulun bireysel misyonuna bağlı olarak, öğrenci başına 5.000$ ila 40.000$ arasında değişen miktarlarda toplamda 559 milyar dolar harcamış.

McGraw-Hill, Pearson ve Houghton Mifflin Harcourt gibi eğitim yayıncılarının her biri yılda yaklaşık 2 milyar dolar gelir elde etmiş.

Coursera (Princeton, Stanford ve Michigan Üniversitesi gibi üniversitelerde 33 milyondan fazla kullanıcıya 2400’den fazla çevrimiçi kurs sunan) eski platformlar çevrimiçi akademik kurslar sağlarken ODEM, kişisel etkileşimler için daha fazla P2P bir pazaryeri oluşturmak istiyor.

Bu yeni nesil çevrimiçi öğrenme (Eğitim 3.0 olarak adlandırılıyor), daha fazla kişisel ve bire bir öğretim ortamı oluşturarak öğrencilere, bir okulun sınırları olmadan eğitimlerini kişiselleştirmeleri için bir yol sunuyor.

ODE TOKEN

“On-Demand Education Marketplace”in kısaltması olup (bunu “Talep Üzere Eğitim Pazarı” olarak çevirebiliriz) akademik ve kurumsal uygulamalarda kullanılabilen, blockchain tabanlı bir eğitim pazarıdır.

Hem eğitimciler hem de öğrenciler belgelerini, akademik geçmişlerini Ethereum akıllı sözleşmelerinde saklayabilirler.


ODEM blockchainin amacı

ODEM’in amacı, üniversite eğitimindeki tüm sınırları ortadan kaldırmaktır.

Blockchain, yapay zekâ veya sanal gerçeklik gibi gelişmiş teknolojileri öğrenmek istiyorsanız, ilgili kursları sunan herhangi bir kurumda özel bir öğrenme planı oluşturabilirsiniz.

MIT, Cambridge ve ETH Zürih’ten aynı anda ders ve mümkün olan en iyi eğitimi alabileceğinizi hayal edin.

ODEM, bugünün işverenlerinin aktif olarak aradığı beceriler konusunda uzman olan üst düzey eğitimcilerden öğrencilere uygun fiyatlı öğrenme fırsatları sunuyor.

ode token Güncel ODEM Rehberi: ODEM / ODE token nedir, nereden ve nasıl satın alınır, geleceği nasıl?

ODE Blockchain sistem nasıl çalışıyor?

  • Öğrenciler profesörleri ders vermeye teşvik etmek için yüzde 10 peşinat yatırırlar. Diğer taraftan, öğretmenler de her bir kurs için sanal bir sınıf oluştururlar ve onlar da yüzde 10 peşinat yatırırlar.
  • ODEM algoritmaları, platformdaki kişiselleştirilmiş akademik arz ve talebe dayalı olarak öğrencileri ve eğitimcileri eşleştirir.
  • Öğrenci kayıtları nihayetinde akıllı bir sözleşmede saklanır ve onları gerçek kalıcı kayıtlar hâline getirir.
  • 65 yaşındayken kariyerinizin sonunda, hayatınız boyunca, her okulda ve şirkette aldığınız bütün kurs ve eğitimleri görebileceksiniz.

Proje dijital sertifika doğrulaması için GE GeniusLink ve Southern Alberta Teknoloji Enstitüsü ile ortaklık kurmuş.

ODEM’in 20 kişilik çok geniş ve alanlarında uzman bir ekibi var. Tamamını görmek için tıklayınızDanışmanlar da çok önemli isimler.

ODE Token Ekosistemi

ode token Güncel ODEM Rehberi: ODEM / ODE token nedir, nereden ve nasıl satın alınır, geleceği nasıl?

ODE Token

ODE, platformda kullanılan bir ERC-20 token’ıdır.

ODE TOKEN NEREDE KULLANILACAK? 

  • Öğrencileri, eğitimcileri ve diğer hizmet sağlayıcıları birbirine bağlayan blockchain tabanlı işlem mekanizmaları kullanarak ODEM Platformu’nda temel bir para birimi olarak işlev görüyor.
  • Platform hizmetleri için ödeme yapan öğrenciler ve kurumsal alıcılar için daha hızlı ve daha güvenli işlemlere izin verecek.
  • ODEM’in ekosistemindeki diğer kullanımların yanı sıra, ODE öğrenciler tarafından toplam kurs ücretinin yaklaşık yüzde 10’unu yatırmak suretiyle belirli bir akademik programa para yatırmak veya kaydolmak üzere kullanılacak.
  • Bu zorunlu peşinatlar eğitim pazarının düzenli bir şekilde çalışmasını sağlayacak.

ODEM/ODE token nerden alınır-nerede satılır

Listelendiği borsalar:

BitfinexBitForexIDEXEtherDeltaTokenJar, RightBTCDragonExSWFT BlockchainBitbnsAirSwapBitcraticBitMarttrade.ioKuCoin, ve Loopex.

Twitter’a giriş tarihleri Eylül 2017. Takipçi sayıları yaklaşık 5000.

Facebook’ta da yaklaşık 5000 kişi. Telegram’da bu sayı 2683.

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Güncel ODEM Rehberi: ODEM / ODE token nedir, nereden ve nasıl satın alınır, geleceği nasıl?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.