1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Greenpeace’den Bitcoin kararı!

Greenpeace’den Bitcoin kararı!

Greenpeace’den Bitcoin kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ekolojik STK Greenpeace’den son dönemdeki tartışmaların odağında yeni bir Bitcoin kararı geldi. Detaylar haberimizde.

Greenpeace’den Bitcoin kararı

Elon Musk’ın öncülük ettiği tartışma devam ediyor. Tesla’nın satışlarında Bitcoin kullanma kararını aniden değiştirmesi ve buna gerekçe olarak kömür gibi yüksek sera gazı emisyonu salgılayan enerji kaynaklarının kullanımının artmasını göstermesi Bitcoin’in çevresel etkilerini tartışmaya açtı.

Bitcoin madenciliğinin yol açtığı enerji sarfiyatı şu an kripto gündemini en çok meşgul eden konulardan biri.

Bağış sistemine Bitcoin ekleyen ilk STK’lardan biri olan Greenpeace son tartışmalardan sonra karar değiştirdiğini açıkladı. Ekolojik STK Greenpeace, kripto para birimi ağının çevre üzerindeki büyük etkisi nedeniyle bitcoin bağışlarını kabul etmeyi bıraktığını belirtti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

STK, bu hafta yayınladığı bir makalede, kripto para birimi biçiminde çok fazla bağış almamalarına rağmen, bu ödeme işlevini kaldıracaklarını açıklamıştı.

“Bitcoin elde etmek için gereken enerji miktarı netleştikçe, bu politika artık savunulamaz hale geldi”

Greenpeace, bağış sistemine Bitcoin’i ekleyen ve böylelikle Bitcoin’i benimseyen ilk STK’lardan biriydi. Ancak son dönemlerdeki tartışmalar sonrası kuruluş daha önce aldıkları kararı gözden geçirdiklerini ve Bitcoin bağışlarını durdurmayı daha doğru bulduklarını belirtti.

Greenpeace, ilk olarak 2014 yılında Bitpay aracılığı ile Bitcoin ile ödeme almaya başlamıştı. Ancak o günden bu yana büyüyen kripto para için yeni tartışma alanları açıldı.

Bitcoin anlık olarak 35,000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin alınan kararların etkisi ile güç kaybetmeye devam ederken piyasa değeri 657 milyar dolara kadar düştü.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.