1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ve kripto para piyasalarının en pişkin hırsızlık olayı!

Bitcoin ve kripto para piyasalarının en pişkin hırsızlık olayı!

Bitcoin ve kripto para piyasalarının en pişkin hırsızlık olayı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Milyarlarca dolar değerinde Bitcoin ve kripto parayı yanına alarak kayıplara karışan Thodex CEO’su bile bu kadar pişkin değildi.


Bitcoin ve kripto para piyasalarının en pişkin hırsızlık olayı!

Bitcoin ve kripto para piyasalarında siber saldırılar, dolandırıcılık ve vurgunlar eksik olmuyor. Ülkemizde en son Thodex vurgunu oldukça gündem oluşturdu. Thodex CEO’su Fatih Faruk Özer, iddialara göre yaklaşık 2 milyar dolarlık Bitcoin ve kripto paraları bir flash bellek büyüklüğünde soğuk cüzdana kaydederek Türkiye’yi terk etti.

Thodex vurgunu Türkiye’de ne ilk oldu ne de son olacağa benziyor. Bugün Diyarbakır Ehliyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şube Müdürlüğü tarafında yönetilen bir operasyon düzenlendi. Operasyon eş anlı olarak 16 ilde gerçekleşti ve 83 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Yasa dışı bahis çetesinin paraları yakalatmamak için Bitcoin’e çevirdikleri tespit edildi. Çetenin 217 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığı tahmin ediliyor.

bitcoin hırsız Bitcoin ve kripto para piyasalarının en pişkin hırsızlık olayı!

Türkiye’de Bitcoin temalı dolandırıcılık olayları; Sistemcoin, Thodex, VeBitcoin, Goldexcoin, Bitcoin Safiye, Bitcoin Kürşat diye uzayıp gidiyor.

Uluslararası alana baktığımızda işlerin pek de farklı olmadığını görüyoruz. ABD’den Japonya’ya Bitcoin ve kripto para temalı birçok vurguna şahit oluyoruz ve haberlerini okuyoruz. BSC üzerinde kurulu olan DeFi100 projesinin sahiplerinin ise 32 milyon doları alarak kayıplara karıştığı iddia ediliyor.

Lütfen Bkz: Çin’in Bitcoin madencilik faaliyetlerini durdurması kötü bir haber mi?

DeFi100’un sitesine giren yatırımcıları bir sürpriz bekliyordu ve aşağıdaki mesaj ile karşılaştılar.

bitcoin hırsız Bitcoin ve kripto para piyasalarının en pişkin hırsızlık olayı!

Mesajda argo ifadelerle “Hey oradakiler sizleri dolandırdık ve hiçbir halt edemezsiniz” ifadesi yer alıyor.

Sonuç olarak yılın en pişkin dolandırıcılık vakası yaşanmış oldu.

Kaynak