BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Grayscale’den yeni kripto fonuna yeni alım!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Grayscale’den yeni kripto fonuna yeni alım!

Grayscale’den yeni kripto fonuna yeni alım!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin yatırım fonu, kısa süre önce başlattığı ve 5 altcoine yer verdiği kripto fonuna büyük miktarda alım yaptı.

Grayscale yeni kripto fonuna ekleme yaptı

Blockchain analiz platformu Bybt verileri, Digital Currency Group kurucusu Barry Silbert yönetimindeki Grayscale Investments fonunun yeni kripto alımları yaptığını gösteriyor.

Ethereum ve Stellar dahil olmak üzere bazı altcoinler için yatırım ve muhafaza hizmeti sunan Grayscale, portföyüne büyük miktarda MANA, LPT, LINK ve FIL ekleyerek kripto varlık fonunu genişletti.

Digital Currency Group (DCG)’un yan kuruluşu olan Grayscale Investments, son verilere göre daha fazla MANA, LPT, LINK ve FIL aldı.

2013 yılında kurulan Grayscale, çoğunlukla kurumsal yatırımcılara kripto para yatırım ve muhafaza hizmeti veren en büyük şirketlerden biridir.

Bitcoin ve kripto yatırımı şirketi Grayscale haberleri

Dijital varlık yöneticisi, Bitcoin’de yaklaşık son bir yıldır devam eden uzun vadeli boğa koşusundaki fırsatları oldukça güzel değerlendirdi. Ve şirketin yönetimi altındaki varlıkların değeri (AUM) 2020 boyunca on kat artarak 20 milyar doların üzerine, 2021’de ise 50 milyar doların üzerinde çıktı.

Ayrıca dünyanın en büyük kripto para fonu, MANA, FIL, BAT gibi farklı altcoinler de ekleyerek kripto varlık portföyünü genişletti. Grayscale bu kripto paraları yakın zamanda varlık listesine ekledi. Ardından kripto trust hizmetine dahil ederek, yatırımcıların bu coinlere dayalı hisselere erişmesini sağladı.

Şimdi ise yeni trust fonuna eklemek için daha fazla altcoin (MANA, LPT, FIL ve LINK) satın aldı. Şirket, en büyük alımı 16.710 MANA ile yaptı. Analiz platformu Bybt’tan alınan verilere göre, satın alımlar son yirmi dört saat içinde gerçekleştirildi.

Web sitesindeki veriler ise, Grayscale’in genel olarak son bir ay içinde bu kripto para birimlerinden daha fazla satın aldığını gösteriyor.

Bu arada Grayscale’in yönetimi altındaki toplam kripto varlıkların değeri, Bybt’a göre şu anda 51,41 milyar dolar civarında. Bu fonların 37.68 milyar doları Bitcoin ve 11.08 milyar dolarlık kısmı ise Ethereum’da bulunuyor.

Digital Currency Group, GBTC hissesi satın almaya devam ediyor

Daha önce KoinMedya olarak bildirdiğimiz gibi, Grayscale’in ana şirketi olan DCG, Grayscale’in GBTC hisselerini yeniden satın alma planını izlemeye devam ediyor.

Son rapora göre DCG, 250 milyon dolarlık geri alım programının bir parçası olarak, Mart ayında 1.695.217 hisse satın aldı. Şirket, ilk çeyrekte ise toplamda 81.3 milyon dolarlık GBTC hissesi satın aldı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.