1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Grayscale’den muhteşem Solana kararı!

Grayscale’den muhteşem Solana kararı!

Grayscale’den muhteşem Solana kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto varlık yönetimi firması Grayscale, Ethereum’un dişli rakibi Solana’ya kapılarını açtı. Grayscale’in Solana kararının detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Grayscale’den Solana muhteşem kararı!

Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisi Grayscale Investments, bugün yaptığı açıklama ile kapılarını Solana’ya açtığını duyurdu. Kripto uzmanları tarafından Ethereum’un en dişli rakibi olarak gösterilen Solana’nın (SOL) fiyat hareketlerini takip edecek Solana Trust, Grayscale’in on altıncı Trust ürünü oldu.

İlgili: Solana (SOL) nedir, geleceği nasıl?

Trust, Solana’yı (SOL) doğrudan alıp satmadan Solana’ya yatırım yapma imkanı sağlıyor. Geçtiğimiz aylarda Grayscale’in en büyük rakiplerinden biri olan Osprey Fund da bir Solana Trust piyasaya sürmüştü. Bu karardan iki ay sonra Grayscale’de Solana’ya kapılarını açmış oldu.

grayscale

Ethereum’un en önemli rakiplerinden biri olan Solana, düşük işlem ücreti ve yüksek işlem hızı ile DeFi projeleri arasında gittikçe daha popüler hale geliyor. Solana Ethereum’un dezavantajından büyük ölçüde yararlandı. SOL’un fiyatı yılın başından bu yana müthiş bir artış gösterdi. 2021 yılının ocak ayından bu yana yaklaşık %11,700 değer kazandı. SOL, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 216 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Solana fiyat tahmini

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, Solana Trust’ın piyasaya sürülmesinin ardından yaptığı açıklamada Grayscale’in kullanıcılara kripto para birimlerine yatırım yapmak için yeni olanaklar sunduklarını ve bu alanda ön sıralarda yer aldıklarını belirtti.

“Grayscale, yatırımcılara sürekli gelişen kripto para ekosistemine verimli bir şekilde yatırım yapma olanağı sunma konusunda son sekiz yıldır ön saflarda yer aldı.”

Solana Trust, akredite bireysel ve kurumsal yatırımcılar için açık olacak ve Grayscale’in diğer tek varlıklı yatırım ortaklıklarıyla aynı işlevi görecek. Grayscale’in diğer tek varlıklı yatırım ürünleri şu şekilde: Bitcoin (BTC), Basic Attention Token (BAT), Bitcoin Cash (BCH), Chainlink (LINK), Decentraland (MANA), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Filecoin’e maruz kalma sağlar (FIL), Litecoin (LTC), Livepeer (LPT), Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC) ve Horizen (ZEN).

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.