1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Grayscale’den bir müjde daha!

Grayscale’den bir müjde daha!

Grayscale’den bir müjde daha!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Grayscale’den özel yatırımcılar için bir müjde daha geldi. Yeni altcoin trustlarının ticareti başladı. Detaylar haberimizde.

Grayscale’den bir müjde daha!

ProShares’in vadeli Bitcoin ETF’sinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanmasının ardından fiziksel olarak desteklenen GBTC tröstünü ETF’ye dönüştürebileceğini duyuran Grayscale, üç altcoin tröstünün OTC ticaretini duyurdu. Grayscale’in OTC ticaretini duyurduğu altcoinler, Zcash, Stellar Lumen ve Horizen. Tröstler, sırasıyla ZCSH, GXLM ve HZEN koduyla OTCQX OTC piyasasında işlem görmeye başladı.

 

grayscale

Sunulan tröstler Grayscale tarafından desteklenmekte ve yatırımcıları dayanak varlıkların fiyat hareketlerine göre işlem görüyor. Perakende yatırımcılar için temel avantaj, varlıkları satın almadan, depolamadan ve saklamadan yatırım yapma olanağı sunması.

İlgili: Grayscale’den önemli bir atılım!

Grayscale’in hukuk bölümü başkanı Craig Salm, tröstlerin şirketin ürünlerini özel bir yerleşimden kamu pazarlarına taşıma hedefinin bir parçası olduğunu belirtti. Salm, yatırımcıların pozisyonlarından yararlanma becerisine ek olarak kripto paralara yatırım yapmak için OTC Piyasalarını kullanabileceklerini belirtti.

OTCQX Pazarında işlem yapmak, şirketlere ABD sermaye piyasalarına verimli, uygun maliyetli erişim sağlıyor. Horizen, Stellar ve Zcash tröstleri, ABD güvenlik yasalarına veya SEC’in diğer gerekliliklerine tabi olmadıkları için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanması gerekmiyor.

Horizen, Stellar ve Zcash, Coinmarketcap verilerine göre sırasıyla 78,72 dolar, 0,3797 dolar ve 136,98 dolardan işlem görüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), uzun bir bekleyişin ardından geçtiğimiz günlerde Proshares’in vadeli Bitcoin EFT’sini onayladı. Bu onaylamanın ardından Grayscale, GBTC tröstünü ETF’ye dönüştürebileceğini açıklayarak piyasayı canlandırdı. Grayscale, altcoin tröst kararı ile altcoinlere yatırım yapmak isteyen yatırımcılara da bir tercih açmış oldu.

Kaynak