Loading...
btc
BTC
1.66%
Bitcoin
64.873,85 USDT
eth
ETH
3.22%
Ethereum
3.154,78 USDT
bch
BCH
8.2%
Bitcoin Cash
515,67 USDT
xrp
XRP
5.08%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
5.28%
Litecoin
85,12 USDT
bnb
BNB
3.07%
Binance Coin
570,98 USDT
sol
SOL
5.5%
Solana
150,33 USDT
avax
AVAX
11.01%
Avalanche
38,48 USDT
ada
ADA
8.15%
Cardano
0,51 USDT
dot
DOT
8.13%
Poladot
7,22 USDT
doge
DOGE
4%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
14.95%
Shiba Inu
0,00 USDT

Google’ın stratejik ortak olarak seçtiği kripto para

theta google
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknoloji devi Google, bir kripto para projesi ile ortaklık yapacağını duyurdu. Google ile kripto proje arasındaki bu önemli gelişmenin ayrıntılarına bakalım.


Google’ın stratejik ortak olarak seçtiği kripto para

Google Cloud ve Polygon’in (MATIC) geliştiricisi Polygon Labs, yeni bir girişim için iş birliği yapacaklarını açıkladı. Bu ortaklık, dünyanın en büyük blockchain ekosisteminin daha da genişlemesine yol açabilir.

Polygon, Google ile yaptıkları ortaklık sonucu blockchain ağların üzerinde geliştiricilerin proje inşa etmek, başlatmak ve piyasaya sürmek çalışmaları daha kolay olacak. Böylece bu katman 2 ölçekleme çözümünde Web 3 ürünler ve merkezsiz uygulamaların geliştirilmesi kolaylaşacak. Açıklamada şöyle deniliyor:

“Bugün Consensus 2023’te Google Cloud ve Polygon Labs, Google Cloud altyapısı ve geliştirici araçlarıyla Polygon PoS (satış noktası), Polygon Supernets ve Polygon zkEVM dahil olmak üzere temel Polygon protokollerinin benimsenmesini hızlandırmak için çok yıllık bir stratejik iş birliğine imza attıklarını duyurdu.”

İlgili – Ünlü analistten altcoin uyarısı ve Bitcoin Dominance yükselişi açıklaması

polygon

Bu yeni ortaklık anlaşması ile Google Gloud, kendisine ait ve kolay yönetilen düğüm barındırma hizmeti Blockchain Node Engine’i Polygon ekosistemine getiriyor. Bu olduğunda, geliştiricilerin artık kendi düğümlerini yapılandırması veya çalıştırması gerekmeyecek.

İlgili – Bitcoin “aşırı boğa formasyonu” tamamlamak üzere diyen analistlerin BTC için hedefi

Polygon ise bu yeni ve önemli olayın ağ genelinde bulut hizmetlerini çeşitlendireceğini söylüyor. Şöyle deniliyor:

“Google Cloud, kurumsal altyapı ve araçlarla birlikte temel Polygon protokollerinin benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olacak. Bu önemli gelişme aynı zamanda Polygon’da oyun, tedarik zinciri ve DeFi (merkezsiz finans) alanlarında kullanım durumlarını mümkün kılan işlem hacmini artırmaya yönelik stratejik bir iş birliği.”

Polygon Labs Başkanı Ryan Watt, Google Cloud’un Polygon’a desteğinin daha fazla insanı Web3’e getireceği konusunda da iyimser.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.