1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Google’ın stratejik ortak olarak seçtiği kripto para

Google’ın stratejik ortak olarak seçtiği kripto para

Google’ın stratejik ortak olarak seçtiği kripto para
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Teknoloji devi Google, bir kripto para projesi ile ortaklık yapacağını duyurdu. Google ile kripto proje arasındaki bu önemli gelişmenin ayrıntılarına bakalım.


Google’ın stratejik ortak olarak seçtiği kripto para

Google Cloud ve Polygon’in (MATIC) geliştiricisi Polygon Labs, yeni bir girişim için iş birliği yapacaklarını açıkladı. Bu ortaklık, dünyanın en büyük blockchain ekosisteminin daha da genişlemesine yol açabilir.

Polygon, Google ile yaptıkları ortaklık sonucu blockchain ağların üzerinde geliştiricilerin proje inşa etmek, başlatmak ve piyasaya sürmek çalışmaları daha kolay olacak. Böylece bu katman 2 ölçekleme çözümünde Web 3 ürünler ve merkezsiz uygulamaların geliştirilmesi kolaylaşacak. Açıklamada şöyle deniliyor:

“Bugün Consensus 2023’te Google Cloud ve Polygon Labs, Google Cloud altyapısı ve geliştirici araçlarıyla Polygon PoS (satış noktası), Polygon Supernets ve Polygon zkEVM dahil olmak üzere temel Polygon protokollerinin benimsenmesini hızlandırmak için çok yıllık bir stratejik iş birliğine imza attıklarını duyurdu.”

İlgili – Ünlü analistten altcoin uyarısı ve Bitcoin Dominance yükselişi açıklaması

polygon

Bu yeni ortaklık anlaşması ile Google Gloud, kendisine ait ve kolay yönetilen düğüm barındırma hizmeti Blockchain Node Engine’i Polygon ekosistemine getiriyor. Bu olduğunda, geliştiricilerin artık kendi düğümlerini yapılandırması veya çalıştırması gerekmeyecek.

İlgili – Bitcoin “aşırı boğa formasyonu” tamamlamak üzere diyen analistlerin BTC için hedefi

Polygon ise bu yeni ve önemli olayın ağ genelinde bulut hizmetlerini çeşitlendireceğini söylüyor. Şöyle deniliyor:

“Google Cloud, kurumsal altyapı ve araçlarla birlikte temel Polygon protokollerinin benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olacak. Bu önemli gelişme aynı zamanda Polygon’da oyun, tedarik zinciri ve DeFi (merkezsiz finans) alanlarında kullanım durumlarını mümkün kılan işlem hacmini artırmaya yönelik stratejik bir iş birliği.”

Polygon Labs Başkanı Ryan Watt, Google Cloud’un Polygon’a desteğinin daha fazla insanı Web3’e getireceği konusunda da iyimser.

Kaynak