Loading...
btc
BTC
0.49%
Bitcoin
64.457,60 USDT
eth
ETH
-0.27%
Ethereum
3.508,92 USDT
bch
BCH
0.55%
Bitcoin Cash
385,06 USDT
xrp
XRP
-0.1%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.09%
Litecoin
74,10 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
587,50 USDT
sol
SOL
1.54%
Solana
136,67 USDT
avax
AVAX
-8%
Avalanche
25,28 USDT
ada
ADA
0.15%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-0.14%
Poladot
5,60 USDT
doge
DOGE
0.26%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Goldman Sachs’dan çılgın Metaverse tahmini!

metaverse
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Finans devi Goldman Sachs, dünyanın yeni trendi Metaverse’i nerede görüyor? Finans devinin çılgın tahmini, detaylar ve teknik veriler ile haberimizde.

Goldman Sachs’dan çılgın Metaverse tahmini!

Küresel yatırım bankası Goldman Sachs, Metaverse’i ele aldı. Goldman Sachs’ın analisti Eric Sheridan, bankanın metaverse tahminini “Exchanges at Goldman Sachs” başlıklı analizinin son bölümünde “Metaverse ve web 3.0’ı anlamak” başlığı altında açıkladı.

metaverse

Metaverse’in gelecekte nereye evirilebileceği ve potansiyeli hakkında yorumlarda bulunan Goldman Sachs analisti Metaverse’in 8 trilyon dolarlık bir fırsat olabileceğini değerlendirdi.

“Bunun gelir ve para kazanma tarafında 8 trilyon dolarlık bir fırsat olabileceğini düşünüyoruz.”

Analist, yazısında küresel ekonominin bugün itibari ile %20 ila 25’ini oluşturan dijital ekonomiye odaklandıklarını ve bu alanın gün geçtikçe büyüdüğünü yazdı.

“Bugün küresel ekonominin yaklaşık %20’si, %25’i olan dijital ekonomiye bakıyoruz. Dijital ekonominin büyümeye devam ettiğini görüyoruz ve bunun üzerine bu dijitalin içinde ve onunla büyüyecek bir sanal ekonomi görüyoruz.”

Metaverse’in, 2 trilyon dolar ile 12 trilyon dolar arasında bir potansiyeli olduğuna dikkat çeken analist, kendilerinin tahmininin ise 8 trilyon dolar olduğunu belirtti.

Rakip yatırım bankası Morgan Stanley, geçen yıl Kasım ayında benzer şekilde metaverse’nin 8 trilyon dolarlık bir pazar fırsatı olduğunu tahmin etmişti. Bank of America’nın stratejisti Haim Israel de Metaverse’in kripto para birimlerinin yaygın olarak para birimi olarak kullanılacağı büyük bir fırsat olduğunu söylemişti.

İlgili: Metaverse nedir?

Metaverse’in gelecekte dünyanın merkezinde yer alacağını ve büyük bir potansiyele sahip olacağını tahmin etmek zor değil. Teknoloji devleri alana entegre olabilmek adına hızlı adımlar atıyor. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin adını Meta olarak değiştirdi ve zaten yanan ateşi iyice harladı.

2022 yılının Metaverse yılı olacağı tahminleri oldukça fazla. Dünyanın bu yeni trendi kripto ekosisteminde de hızlı bir dönüşüm gerçekleştirecek gibi görünüyor. Kripto paralar Metaverse sayesinde daha yaygın olarak kullanılacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.