1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ethereum Haberleri
  4. “Gökkuşağı Grafiği” Ethereum için Ocak 2023’te bu seviyeleri gösteriyor

“Gökkuşağı Grafiği” Ethereum için Ocak 2023’te bu seviyeleri gösteriyor

“Gökkuşağı Grafiği” Ethereum için Ocak 2023’te bu seviyeleri gösteriyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum (ETH) fiyatı 11 Eylül’den bu yana düşüş eğilimine. Lider altcoin 1,789 dolarda aylık zirveyi kaydettikten sonra sürekli düşüş yaparak 1,200 dolar bölgesine kadar geldi. Bu düşüş sırasında 1,400 dolar kritik destek seviyesini de kırarak yatırımcısını üzmüştü. Ethereum (ETH) bu düşüşün en düşük seviyesini çarşamba günü 1,218 dolarda görmüştü. Dün ve bugün oluşturduğu yeni destek seviyesinden toparlanma girişimini görüyoruz. Şu anda yazım esnasında toparlama çabaları sürüyor ve 1289 dolar seviyesinde.

Ethereum ne zaman tekrar  3000 dolar seviyelerine gelecek?

Geçen hafta, Ethereum blok zinciri, hisse kanıtına (PoS) geçişini tamamladı. Geliştiriciler, blok zincirinin gerçekten iyileşip iyileşmediğin tartışmaya etmeye devam ederken, ETH için ilk fiyat hareketleri yatırımcıları bunalmış durumda bıraktı. Federal Rezerv’in geçen hafta beklenenden daha yüksek bir tüketici fiyat endeksi (TÜFE) önlemi açıklamasının ardından, yatırımcılar başka bir agresif faiz artırımının yolda olduğundan korktular. Federal Rezerv‘in faiz oranlarını 75 baz puan artıracağını açıklaması yatırımcıların endişelerini doğruladı.

Ethereum

Ethereum ‘Gökkuşağı grafiği’, ETH için yeni bir dip gösteriyor, en iyi durum senaryosu olarak beş rakama işaret ediyor.  Genel kripto para piyasası hala kırmızıda işlem görürken, kripto traderları ve yatırımcılar, gelecekte ikinci sıradaki kripto varlık olan Ethereum’u (ETH) neyin beklediğine dair bir fikir verebilecek çeşitli kaynaklar arıyorlar.

Dönebilecekleri yerlerden biri, Blockchaincenter’ın Über Holger tarafından oluşturulan ve merkezi olmayan finans (DeFi) varlığının gelecekteki davranışını denemek ve sağlamak için geçmiş performansını gösteren Ethereum Rainbow fiyat tablosu. Kısa vadeli tahminler devam ederken, grafik, 29 Eylül 2022 için mor bandında Ethereum’un dibi olarak (‘Yangın İndirimi’ veya varlığın piyasa değerinin çok altında ağır indirimli fiyatlarla satış) 1.288 $ olduğunu gösteriyor.

ethereum "Gökkuşağı Grafiği" Ethereum için Ocak 2023'te bu seviyeleri gösteriyor

Aynı zamanda, pembe renkle işaretlenmiş en yükseliş senaryosu (“Maksimum Kabarcık Bölgesi”) için yıl sonu tahmini, Ethereum’un 1 Ocak 2023’te 28.527 dolara ulaşabileceğine işaret ediyor. Kısa vadeli ‘Birikim’ senaryosuna gelince, grafik Ethereum’un 27 Eylül 2022’de 2.568 $’da duracağını tahmin ederken, yıl sonu ‘Birikim’ bölgesi 1 Ocak 2023 için yaklaşık 3.044 $ öneriyor. Grafiğin yaratıcısına göre, “Rainbow Charts kripto para birimlerinin fiyatını tahmin edemez.”

Ethereum fiyat analizi

Basın zamanında, Ethereum, gün içinde %1,64 artışla 1.289 dolardan işlem görüyordu, ancak önceki yedi gün boyunca hala %10.19 düştü. CoinMarketCap verilerine göre, basın zamanında piyasa değeri 159,64 milyar dolar ve bu göstergeye göre ikinci en büyük kripto para birimi olarak konumunu koruyor. Bu arada veriler, yatırımcının Ethereum satışına olan ilgisinin son 12 ayda küçük kazançlar kaydettiğini ve %16’lık bir büyüme kaydettiğini gösteriyor. Buna karşılık, büyük uluslararası banka JPMorgan, Finbold’un daha önce bildirdiği gibi, Merge yükseltmesinin ardından ağın geleceğiyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Kaynak

Etiketler: