1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Giga balinalardan bir kez daha rekor Bitcoin alımı!

Giga balinalardan bir kez daha rekor Bitcoin alımı!

Giga balinalardan bir kez daha rekor Bitcoin alımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Giga Bitcoin balinaları yine rekora koşuyor! Cüzdanlarında 100.000’den fazla BTC tutan dev yatırımcılar, rekor bir Bitcoin alımına daha imza attı!

Son Bitcoin alımları ile giga balinalar son 4 ayın zirvesinde!

Blockchain analiz firması IntoTheBlock’a göre, cüzdanlarında 100.000’den fazla Bitcoin (BTC) tutan yatırımcılar olarak tanımlanan “giga-balinalar”, BTC varlıklarını yeni bir rekora taşıyor. 

Giga balinalardan bir kez daha rekor Bitcoin alımı!

Giga-balinalar, son 30 gün içinde varlıklarına %16 daha fazla coin eklediler ve şu anda bu cüzdanlarda değeri 16 milyar doları aşan 776.000 BTC bulunuyor.

Bu arada cüzdanlarında 100.000 BTC (2 milyar doların üzerinde) olan sadece 5 adres var.

Daha önce KoinMedya olarak söylediğimiz gibi, bu ayın başlarında Bitcoin balina etkinliği, büyük yatırımcıların kripto para biriminin 20.000$’a düştüğü sırada yaptıkları alımla birlikte son 4 ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Bununla birlikte BTC balinalarına ait adreslere giden fonları izlemek için Large Holders Inflow olarak adlandırılan bir metrik kullanan IntoTheBlock’a göre, şubat ayından bu yana en büyük giriş, bu ay gerçekleşti: Yalnızca bir günde 2,5 milyar dolar değerinde 116.000 Bitcoin taşındı.

Peki bu ne anlama geliyor? Bu Bitcoin alımları neden önemli?

Şöyle ki; bu tarz adresler büyük piyasa düzeltmelerinin ardından, devasa boyutlarda satın alma eğiliminde olduğu için kripto para biriminin fiyatında potansiyel bir dip noktasına işaret ediyor olabilir.

Nitekim Bitcoin’in fiyatı son zamanlarda, tarihsel olarak önemli bir seviye olan 20.000 doların altına düştü. Ve bu düşüş kripto paraların toplam piyasa değerinin 1 trilyon doların altını gördüğü büyük bir piyasa düzeltmesinin ortasında gerçekleşti.

İlgili: Bitcoin fiyatında 21,000 doların üzerine dönme girişimi: Güncel BTC teknik analizi

Bu arada onchain ve sosyal metrik analizleri ile popüler kripto para analiz şirketi Santiment, kripto para piyasaları baskı altınayken, ağdaki daha büyük BTC adreslerinin miktarında bir artış olduğunu kaydetti.

Santiment tarafından paylaşılan veriere göre, 10 ila 10.000 BTC tutan adresler son zamanlarda yükseliş gösterirken, bakiyesinde 10.000 BTC veya daha fazla olan adresler şubat ayından bu yana büyümeye devam ediyor.

İlgili – Bitcoin’in 23,000 doların altına çöküşünü bilen traderden yeni dip uyarısı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: