1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel Fundrequest (FND) rehberi: FND nedir? yatırım yapılır mı?

Güncel Fundrequest (FND) rehberi: FND nedir? yatırım yapılır mı?

Güncel Fundrequest (FND) rehberi: FND nedir? yatırım yapılır mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Fundrequest (FND) Nedir? Fundrequest bir kripto para projesi, açık fikirli yatırımcılardan topladığı parayı doğru şekilde kullandığını göstermek amacıyla, kendi varlığını da çok mantıklı bir nedene dayandırıyor. Piyasada dolanan yüzlerce projeye rağmen, sadece bir kısmı iyi bir şeyler yaptığını dürüstçe iddia edebiliyor. FundRequest onlardan birisi.


Fundrequest (FND) Nedir?

Fundrequest (FND) yatırım için uygun mu değil mi karar vermeden önce nasıl bir oluşum bunu iyi kavramak lazım. Açık kaynak geliştirme, kripto topluluğunun özüne yakın bir kavram.

Şeffaf olma, kamu  incelemesine açık olma, ve asil bir nedenle bir projeyi desteklemek için özverili bir kamu arzusuyla harekete geçme gibi özellikler, en son kullanıcıyla yazılım arasında bir çeşit bağ oluşturuyor ve kullanıcıların bir takımın üyesi olma duygusunun yanında, gelişimin bir parçası gibi de hissettmelerini de sağlıyor.

Gerçekten de, pek çok proje, çoğunlukla reklam ya da kritik hataların düzeltilmesi gibi değişen eserleriyle topluluklardan yoğun bir şekilde yaralanmakta. Açık -kaynak topluluğu, maddi kazançdan ziyade, çalışma aşkından ve mevcut hizmet ve ürün üzerinden kendisini geliştireceği inancından motive olan bir topluluk.

Programcılar, bir şeyin daha iyi yapılabileceğini görmek için zorlanmaktan büyük keyf alırlar. Herkesin kullanabileceği bir yazılımı oluşturabilmek derin bir tatmin duygusu yaratır. Bundan dolayıdır ki, biz LibreOffice, VLC MediaPlayer ve en çok Despite gibi yazılımların popülerliğine, açık kaynağın artan popülerliğinin yazılım geliştirmeye yaklaşımına şahit oluyoruz. Burada aşılmaz bir sorunla karşı karşıyayız: Sınırlı kaynaklar ve teşvikler üzerinde oluşan belirleyici sınırlar.

Gelişimcilerin açık-kaynak sorunları çözerken harcayacakları çok fazla zaman ve zihinsel enerji var. Şunu akılda tutmak lazım, ne kadar başarmaya çalışsalar da, katkıları sınırlı kalacak idealist ve fedakar bir grup var. Ayrıca, hataların giderilmesi, denetim kanununun çıkarılması ve araçların geliştirilmesi yoluyla onları hayata geçirmeye yardımcı olabilecek yetenekli geliştiricilere umutsuzca ihtiyacı olan projeler de var.

İş ilişkilerinde doldurulması gereken bir boşluk var ve işte bu tamamiyle FundRequest’in aradığı şey. Fundrequest yatırım imkanının yanında, kişisel tatmin duygusunu da yaşatmış oluyor.

FundRequest (FND) yatırım projesi

 Funrequest Yatırım bir kripto para projesi, açık fikirli yatırımcılardan topladığı parayı doğru şekilde kullandığını göstermek amacıyla, kendi varlığını çok mantıklı bir nedene dayandırıyor. Piyasada dolanan yüzlerce projeye rağmen, sadece bir kısmı iyi bir şeyler yaptığını dürüstçe iddia edebiliyor. FundRequest onlardan birisi.

En basit ifadesiyle, platform kendisini, açık-kaynak geliştiricileri için, merkeziyetçi olmayan bir piyasaya konuşlandırdı. FundRequest’in vizyonu; dünyanın dört bir yanındaki yeteneklere ulaşarak ve gelişimcileri, en sevdikleri projeleri ilerletmek için teşvik ederek, bir işbirliği duygusu oluşturmak. Fikir çok basit ama unutmamak gerekir: Bitcoin de amaç olarak çok basit-aşırı ücretlendirme endişesi duymadan heryerde herkese ödeme yapmak-ancak işin güzelliği protokolde yatıyor.

Şimdiye kadar, böyle bir pazarın tasarlanması için kapsamlı ve sorunsuz bir yöntem bulunmamakla birlikte, GitHub ile doğrudan entegrasyon gibi özellikler sunan FundRequest ile, geliştiriciler artık açık kaynaklı projelere yaptıkları katkılar için kesintisiz bir ödeme alıyorlar.

FundRequest (FND) Nasıl Çalışır?

Şimdi geliştirme ekipleri, sorunları gidermek için geliştiricileri otomatik olarak ödüllendirecek akıllı sözleşmelere fon koyabiliyorlar. Ödemeyi kendisi aldığında, katkı hissinden zaten hoşlanan bir geliştiricinin aldığı zevki hayal edebilirsiniz.

Bazıları, kar amacı gütmemesi gereken bir yerin parasallaşmasını küçümseseler de, bunda eleştirecek bir durum yok. Meşgul insanlar değerli zamanlarıyla katkıda bulunuyorlar ve parasal bir tazminat, projelerine daha derin bir bağlanma duygusu uyandırıyor.

Geliştiricilerin katkı sağlamak için sınırlı zamanları olduğu ve böylece mümkün olduğunda yalnızca iyileştirmeler yapabileceği göz önünde bulundurulduğunda, bu sistem kendilerini yüksek bir taahhütte bulunmaya teşvik ederek,  devamlılık gösteren yüksek kaliteli katkılarda bulunmalarını ve uzun vadede meşgul olmalarını teşvik edebilir. Projenin açık kaynak niteliği, ayrıca, herhangi bir zararlı davranışı da kontrol altında tutar.

Bu bağlamda,  platform iyi davranışları ödüllendirecek şekilde tasarlanmıştır. Herhangi bir merkezi olmayan sistemde, güvene duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmaya yönelik zorlamalar olmasına  rağmen, belirli bir güven seviyesi her zaman gereklidir.

FundRequest bunu, geliştiricinin becerisinin ve tutarlılıklarının bir göstergesi olan SkillToken Fabrikası şeklinde gösteriyor. İtibarlarının gerçekte ne olduğu hakkında, halka açık bir hesap olan SkillTokens ile ödüllendirildiler.

Bireyin SkillTokens ile ödüllendirilebileceği, uyuşmazlık çözümü, yorum yazma, soruları yanıtlama ve tabi ki konuların ele alınması gibi çeşitli yollar var.

Çok mantıklı bir biçimde, FundRequest bunu, StackExchange gibi açık kaynaklı bir toplulukla popüler olan platformlarla entegre etmeyi planlıyor.

Whitepaper’da açıkladıkları gibi, Python StackExchange’de verilen cevaplardan elde edilen SkillTokenlar, Python ile ilgili GitHub kararlarına eklenecek. Açık kaynak topluluğu ile bir çok platformu bir araya getirme olasılığı yok sadece aynı zamanda özgeçmişlerinin geniş çaplı gösterimiyle onlara yardım etme şansı da var. SkillTokens, GitHub ve StackExchange ile ilgili bilgi ve katılımın göstergesiyse, o zaman adayları değerlendirmek için gittikçe artan bir şekilde GitHub’a dönen işverenler, bireyin yeteneklerini analiz etmenin güvenilir bir yöntemine de sahip olmuş oluyorlar.

Bu, hem organizasyonlar, hem de geliştiriciler için bir kazan-kazan durumudur ve tam olarak bir blockchain projesinin  amaçlaması gereken odaklanmış bir kullanım örneğidir.

FundRequest (FND) Ekosistemi

Ekosistemin paydaşları (ve ekosistemler bir projeyi yaratır veya koparır) ile ilgili olarak, Fundrequest 3  birimden oluşacak: fon veren, çözücü ve proje sahibi.

Çözücü, ödemesini aldığı sorunu çözen kişi. Bir şahıs veya şirket olan fon veren, talebi karşılar; ya talebin ihraççısı olabilirler ya da önceden finanse edilen bir talebi karşılayabilirler. Proje sahibi bir isteğin çözümünü doğrular.

API’ler ve tarayıcı uzantıları aracılığıyla, FundRequest, fon verenlerin taleplerini bir platform üzerinden göndermelerini sağlar. İlginçtir ki, istek herhangi bir ERC-20 uyumlu tokenler hatta kendi proje tokenleriyle bile finanse edilebilir. Fonlar akıllı sözleşmede saklanır.

Bundan sonra çözücü talep üzerinde çalışmaya karar verir. Bunu yapması için de,Fundrequest’in kripto parası FND yi yatırmak zorundalar. Bu durum, çeklerle oluşabilecek, aşırı fazla talep almak veya çözüm sunmakta özensiz davranmak gibi kötü davranışların önüne geçer

Bu tokenler faaliyet tamamlanana kadar saklı tutulur. İş eğer düzgün sonuçlanmazsa, yatırılan fonun bir kısmı, hepsi değil, iade edilir. Böylelikle, geliştiriciler, fonlarını kaybetme korkusuyla kötü davranışlardan kaçınmaları konusunda teşvik edilirler.

Aşağıda açıklandığı gibi, bekleme süresinde, yatırımcıların kimin hata yaptığı yönündeki oylamaları sırasında tartışmalar çıkabilir. İyi davranışlar, oy kullanan üyelere verilmiş olan beceri tokenleriyle veya  yatırılan fonlardan verilen paylarla  ödüllendirilip teşvik edilir.  Tüm yatırılan miktar ise talep çözüldükten sonra iade edilir.

Proje sahibi daha sonra çözümü doğrulayabilir ve eğer geçerse, fonlar çözücüye bırakılır. Ancak, herhangi bir anlaşmazlığın gündeme gelebileceği durumlarda, çözücünün hesabına para yatırılmadan önce kısa bir bekleme süresi olur.

Fundrequest (FND)
Fundrequest (FND) Nedir?

 

Takım

FundRequest merkezi Belçika’nın Antwerp şehrinde kurulmuş olup, özellikle DevOps’ta yazılım geliştirme konusunda güçlü bir geçmişe sahip olan Karel Striegel tarafından kurulmuştur. Karel Striegel, BVBA’nın CEO’su ve kurucusudur ve International Post Corporation‘da bir sistem mühendisi olarak çalışmıştır.

Tim Dierckxsens, iş analizi ve stratejisinde, özellikle de anlaşmaların ve ortaklıkların oluşturulmasında ve pazarlamada gücü bulunan başka bir kurucu ortaktır. Aynı zamanda International Post Corporation’da bir danışman ve proje yöneticisi olarak  ve daha önce de bir iş analisti olarak çalışmıştır.

Gerbert Vandenberghe, aynı zamanda şirketin COO’su olan üçüncü kurucu ortağıdır. Jidoka’da ve bu kapasitedeki diğer şirketlerde çalışarak iş dünyasına da yoğunlaşmıştır.

Davy Van Roy , kurucuların sonuncusu ve CTO olarak görev yapıyor. Solidity, Java ve yazılım geliştirme alanlarında çalışmıştır.

Takım üyeleri kendileri hakkında çok fazla b,ilgiye sahip olacağınız bir blog yazmışlardır.

Göze Çarpan Gelişmeler

FundRequest çok yakın zamanda mainnetini başlattı ve şimdiden Golem, BAT, Aragon, TrustWallet ve Metamask gibi büyük projeler ve çabalar dahil olmak üzere düzinelerce talebi almaya başladı.

Belki de daha da önemlisi, birkaç çok yüksek kalitede projelerde ortaklıları var:

  • SingularityNET, an AI piyasası
  • Request Network, ödeme odaklı proje
  • ORCA, kripto kullanıcılar için açık bankacılık platformu
  • TrustWallet, Etherium cüzdan uygulaması için açık kaynak
  • Ayrıca Coinbene gibi pek çok borsada da varlar.

Nasıl Katkıda Bulunabilirsiniz?

FonRequest  şu anda yayında olduğu için sorunları çözmeye hemen başlayabilirsiniz. FundRequest platformunda mevcut isteklere göz atın ve tek bir istek için birkaç on dolardan 200 $ ‘a kadar tazminatla büyük ölçüde değişen çeşitli talepler görürsünüz.

HTML, CSS, JavaScript, PHP, Ruby, Shell ve Vue dahil olmak üzere her seviyedeki geliştiriciler için bir şeyler vardır.

Fundrequest (FND) Nedir ve FundRequest’i Nasıl Satın Alırız ve de Saklarız?

FundRequest şu anda merkezi olmayan borsalar IDEX ve CoinBene’de mevcuttur. 31 milyonu dolaşımda olmak üzere toplam 98 milyon FND tokeni var. Bu tokenlerden biraz almak ve bazı taleplere yatırım yapmak istiyorsanız IDEX ya da CoinBene’e doğru yol almanız lazım.

Son Analiz

Açık kaynak geliştirmenin artan popülaritesi konusunda hiç şüphe yok. Artık insanlar her zamankinden daha çok, inandıkları nedenlere katkıda bulunma kabiliyetine ve isteğine sahipler ve bunu yapmaya teşvik etmek için de bolca iyi bir şeyler var.

Projenin gerçekten özel olan  yapısı, hem maddi hem de profesyonel olarak tazmin edilen bir geliştiricinin kendi kalitesine bir miktar ölçüt vermesi gerçeğinden kaynaklanıyor.  çünkü ünvanları SkillTokens Fabrikası tarafından ölçülüyor.

Şirketler ve geliştiricilerin birbirleriyle doğrudan etkileşime girebildiği bu ekosistem  mükemmel bir  oluşum ve teknoloji becerileri giderek daha değerli hale geldikçe yalnızca daha fazla katılımcı çekecektir. Fundrequest yatırım için bundan sonra daha elverişli bir hale gelecektir.

Şimdi FonRequest’in başarı anahtarı, bu ekosistemi beslemek, daha fazla ortaklıklar kurmak, daha fazla entegrasyon tasarlamak ve platform aracılığıyla daha cazip hale gelmek. Fundrequest’in başarı anahtarı bu ekosistemi beslemesi, ortaklıkları oluşturmak, daha fazla entagrasyon dizayn etmek ve platform vasıtasıyla ilerleme kaydetmek.

 

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.