1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. FTX’in CEO’su bu altcoinden övgüyle bahsetti!

FTX’in CEO’su bu altcoinden övgüyle bahsetti!

FTX’in CEO’su bu altcoinden övgüyle bahsetti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası FTX’in CEO’su bu altcoinin en büyük DeFi projesi olacağına inandığını belirtti. Detaylar haberimizde.

FTX’in CEO’su bu altcoinden övgüyle bahsetti!

Kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, Kitco’ya konuştu. Ünlü CEO, kripto piyasasının en çok karşılaştırma yapılan konularından birine değindi. Bilindiği gibi DeFi alanının şu anda lideri Ethereum. Bazı projeler Ethereum’a ciddi rakip olma yolunda ilerliyor.

Ethereum ağının işlem süreleri ve işlem ücretleri kullanıcıları yeni arayışlara iteliyor. Bu arayışlar karşısında daha düşük işlem ücretleri sunan platformlardan biri de Solana. Solana ekosistemi FTX CEO’suna göre Ethereum’u geride bırakcak. Ünlü CEO, Solana’nın bu rekabette Ethereum’a karşı galip geleceğini savunuyor.

Fried’e göre Solana, saniyede milyonlarca işlemi ölçeklendirme yeteneğine sahip, bu da tokene DeFi alanında büyük bir üstünlük sağlayan bir özellik.

“Bence bu en çekici kısımlardan biri, blockchain büyüdükçe ölçeklenme ve milyarlarca insan için DeFi uygulamalarını barındırma potansiyeline sahip olması”

Fried, kripto para piyasasında çöküşlerin ve boğa koşularının olmaya devam edeceğini ancak birkaç büyük projenin bu döngülerden başarıyla çıkacağını savundu. Başarıyla çıkacak projelerin ise kripto protokollerinin ve projelerinin, blok zincir teknolojisi genişledikçe kitlesel olarak benimsenmesine izin verecek şekilde ölçeklenebilecek olanlar olacağını belirtti.

İlgili: Solana fiyat tahmini

Ünlü CEO, kripto para piyasasının önümüzdeki 5 yıl içerisinde büyümeye devam edeceğini ve bu büyümenin ana kaynağının da kurumsal benimsenmedeki artış olacağını belirtti. Fried, Alana daha fazla kurumun katılma olasılığının sektöre sermaye girişlerini artıracağını söyledi.

Solana, Coinmarketcap verilerine göre yazının kaleme alındığı anlarda 195,08 dolardan işlem görüyor. SOL, bugün yaşana geri çekilmeden etkilenmiş durumda. Son 24 saat içerisinde %9,21 değer kaybı yaşadı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: