FTX krizinden sonra Bybit’ten dikkat çeken hamle

bybit
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bybit, kripto para piyasalarına hakim olan şeffaflık çağrılarının ortasında yedek cüzdan adreslerini yayınladı. Cüzdanlar, borsa tarafından 1 milyar doların üzerinde değere sahip BTC, USDT, ETH ve USDC’nin tutulduğunu gösteriyor gibi görünüyor.

FTX krizinden sonra Bybit’ten dikkat çeken hamle

Popüler kripto borsası Bybit, 16 Kasım’da en büyük kripto cüzdanlarının adreslerini kamuoyuna açıkladı. Bu, FTX’in çöküşünün hemen ardından geldi ve sektörde daha fazla şeffaflık çağrısında bulunulduğu şu günlerde dikkat çekti. Kripto para borsası Bybit, adresleri bir basın açıklamasında listeledi.

Borsa adına Nansen, ayrıca Bybit’in cüzdanlarının bir gösterge panosunu da hazırladı ve bu, borsanın varlıklarının 1 milyar dolardan fazlasının Bitcoin’de olduğunu gösterdi. Basın açıklamasında şirket, bu varlıkların borsa tarafından tutulan toplam kripto para biriminin %85’inden fazlasını temsil ettiğini iddia etti.

FTX
Kripto piyasası, hacme göre dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olan FTX’in para çekme işlemlerini gerçekleştirememesi ve iflas başvurusunda bulunması nedeniyle bir kriz yaşadı. Bu krizin ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao, tüm borsaların, topluluğa varlıklarının yükümlülüklerine eşit veya yükümlülüklerinden daha büyük olduğunu kanıtlayacak bir rezerv kanıtı protokolü oluşturmasını savundu.

Bybit’in cüzdan adreslerini açıklaması, borsanın müşterilere karşı yükümlülüklerinin bir Merkle ağacını sağlamadığı için bir ihtiyat kanıtı değil. Bununla birlikte, cüzdan adreslerinin serbest bırakılması, daha sonra Bybit’in tercih etmesi durumunda bir rezerv kanıtı oluşturmanın bir ön koşuludur. Basın açıklamasında Bybit CEO’su Ben Zhou, borsanın gelecekte şeffaflığı sağlamaya kararlı olduğunu belirterek, “Borsaların yeni bir şeffaflık türü yaratmada proaktif olması gerektiğine inanıyoruz.”

CEO devamla şunları söyledi: “Alandaki tüm aktörlerin elinde bulunan varlıklar ve yükümlülükler hakkında gerçek zamanlı, anlık ve doğrulanabilir bilgiler olan blockchain teknolojisi vaadini yerine getirmek için tüm finansal modelleri geliştirmeliyiz ve bunu sağlamaya kararlıyız.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
FTX krizinden sonra Bybit’ten dikkat çeken hamle
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.