1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. FTX CEO’sunun tutuklanmasından saatler önce ortaya atılan ilginç iddia!

FTX CEO’sunun tutuklanmasından saatler önce ortaya atılan ilginç iddia!

FTX CEO’sunun tutuklanmasından saatler önce ortaya atılan ilginç iddia!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

FTX CEO’su Bankman-Fried, Bahamalar’da tutuklandı. SBF’nin tutuklanmasından saatler önce ortaya ilginç bir iddia atıldı. Detaylar haberimizde.

FTX CEO’sunun tutuklanmasından saatler önce ortaya atılan ilginç iddia!

2022 yılının kripto ekosistemi için çalkantılı bir olduğu aşikar. Önce Terra’nın çökmesi ve ardından gelen iflaslardan sonra dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in çöküşü yıla damgasını vurdu.

Ancak son günlerde ilginç haberler geliyor. Dün Güney Koreli yetkililerin kaçak olan Terra CEO’su Do Kwon’un Sırbistanda olduğunu tespit ettikleri basına yansıdı. Bugün ise FTX CEO’su Bankman-Fried, Bahamalar’da tutuklandı.

İlgili: FTX  CEO’su tutuklandı! İşte detaylar

SBF tutuklanmadan saatler önce ortaya ilginç bir iddia atıldı. Australian Financial Review , FTX kurucuları Sam Bankman-Fried ve Zixiao “Gary” Wang, FTX mühendisi Nishad Singh ve Alameda Research’den  CEO Caroline Ellison’un Signal’de “Wirefraud” adlı bir gizli sohbet grubu kurdukları ve bilgilerin paylaşımını buradan yaptıklarını iddia etti.

 

SBF ise ortaya atılan bu iddiayı yalanladı ve böyle bir grubun üyesi ve grup kurulduysa bile bundan haberi olmadığını açıkladı.

Bankman-Fried’in FTX borsasının çöküşü ile ilgili bilgi vermek için 13 Aralık’ta Amerika Birleşik Devletleri Meclis Komitesi duruşmasına uzaktan katılması bekleniyordu. Ancak ünlü CEO, Bahamalar’da havale ve menkul kıymet dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlamalarından göz altına alındı.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Bankman-Fried’den ayrıca 14 Aralık’ta Senato Bankacılık Komitesi ile ayrı bir duruşmaya katılması istenmişti.

En büyük 50 alacaklısına yaklaşık 3,1 milyar ABD doları 3,1 milyar dolar borçlu olan FTX’in ABD iflas mahkemesine başvurmasının üzerinden bir aydan biraz fazla zaman geçti. SBF’nin mevcut durumu ile ilgili detaylı açıklamanın ise gün içerisinde yapılacağı tahmin ediliyor.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: