Loading...
btc
BTC
0.08%
Bitcoin
65.026,10 USDT
eth
ETH
-1.1%
Ethereum
3.521,23 USDT
bch
BCH
0.8%
Bitcoin Cash
392,07 USDT
xrp
XRP
-0.52%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.65%
Litecoin
74,99 USDT
bnb
BNB
-1.19%
Binance Coin
592,19 USDT
sol
SOL
-1.38%
Solana
133,75 USDT
avax
AVAX
2.7%
Avalanche
27,67 USDT
ada
ADA
0.7%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.53%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.52%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.29%
Shiba Inu
0,00 USDT

Formula 1’den büyük NFT ve kripto para hamlesi

NFT
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Formula 1, Las Vegas yarışıları öncesi iki ticari marka başvurusuyla metaverse alemine katılıyor. Formula 1 (F1), Kasım 2023’te yapılması planlanan Las Vegas Grand Prix’sinden önce, NFT’ler ve trademark başvuruları ile metaverse alanına girdi.

Formula 1’den büyük NFT ve kripto hamlesi

Gerçekten de F1, 23 Ağustos’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) Las Vegas’taki organizasyon için iki ticari marka başvurusunda bulundu. Başvuru, lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından 29 Ağustos’ta bir tweet’te açıklandı ve diğerlerinin yanı sıra NFT’leri, kripto para birimleri, sigorta ve finansal hizmetler, sanal giysiler ve spor malzemeleri, ve sanal para birimi hizmetlerini kapsayacak.

NFT

Ticari marka başvurularının Formula 1’in NFT alanıyla toplu katılımını işaret ettiğini belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, platformdaki bireysel ekiplerin kripto ile ilgili kuruluşlarla mevcut ortaklıkları vardır. Özellikle Red Bull gibi bazı takımların kripto sektöründen sponsorları var.

Bununla birlikte, kriptonun yarışa dahil olması bazı huhkuki alanda bazı sorunlarla karşılaştı. Finbold tarafından Temmuz ayında bildirildiği üzere, birkaç Formula 1 takımı, Fransa Grand Prix’si sırasında kriptoyla ilgili markaları kaldırmak zorunda kaldı. Hareket, Fransa’nın katı kripto reklamcılık düzenlemelerine uygundu.

 NFT

Metaverse alanına dahil olan daha fazla motor üreticisi olacağa benziyor. Metaverse konseptinin büyümesinin ardından, birkaç motor şirketi, hayranlar ve müşterilerle bağlantı kurmak için sektöre giderek daha fazla giriş yaptı. Konsept yeni hayata geçiyor olsa da, lider markaların katılımı sektör üzerinde potansiyel bir etki olarak görülebilir.

Mayıs ayında Finbold, İngiliz lüks süper otomobil üreticisi McLaren Automotive’in benzersiz, sınırlı sayıda McLaren NFT’leri oluşturmak için MSO LAB ile ortaklık kurduğunu bildirdi. Hyundai Motor’un başka bir yerde, otomobil üreticisi tarafından CES 2022’de tanıtılan “Metamobilite Evreni”nin bir parçası olan mobilite çözümlerini temsil eden NFT’leri piyasaya sürmesi bekleniyor. Öte yandan MotoGP, blockchain teknolojisine dayalı donanım ve yazılım siber güvenlik çözümleri geliştiren bir Rumen firması olan CryptoDATA Tech ile çok yıllı bir sponsorluk anlaşması da imzaladı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.