1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano Haberleri
  4. Cardano (ADA) fiyatının yolunu açacak 2 önemli gelişme

Cardano (ADA) fiyatının yolunu açacak 2 önemli gelişme

Cardano (ADA) fiyatının yolunu açacak 2 önemli gelişme
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörünün büyük projelerinden olan Cardano, son birkaç ayda önemli gelişmeler kaydetti. Tüm bunların fiyata pozitif etki yapması beklenebilir. ADA ile ilgili gelişmelerin ayrıntılarına bakalım.


Cardano (ADA) fiyatının yolunu açacak 2 önemli gelişme

Cardano’nun arkasındaki şirket olan IOG’den üst düzey bir yetkili olan Daniel Ribar, Cardano’nun hazinesindeki bakiyenin şimdi 1 milyar ADA seviyesine ulaştığı bilgisini paylaştı. Bu da mevcut fiyattan 437 milyon dolar ediyor.

Daniel Ribar (@danny_cryptofay), Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Son yaşanan epoch sınırının geçilmesi ile Cardano hazinesinde şimdi bir milyar ADA var.”

https://twitter.com/danny_cryptofay/status/1564014488721965056?s=20&t=ELXxPTuVRD2cgIlZfMOL8Q

Hazine’nin amacı, oylama sitemi boyunca Cardano’nun gelişimini destekleyecek fonu sağlamak. Bu, fonların her zaman kullanılabilir olmasını sağlamak için fonların rutin olarak Hazine’ye gönderildiği bir süreci gerektirir.

Cardano’nun Voltaire Dönemi, merkezsiz oylama ve hazine sistemlerini getirdi bu kripto para projesine. Böylece topluluğu Cardano’nun evrimini etkilemek ve bir finansman mekanizması sağlamak için güçlendiriyor. Sonuçta Cardano’yu kendi kendini finanse eden, kendi kendine sürdürülebilir bir ortama dönüştürüyor.

Cardano, son birkaç ayda dikkat çeken gelişmeler sağladı. Cardano ayrıca daha fazla projenin inşa edildiği bir platforma dönüşüyor. Şu an Cardano üzerinde 1,075 proje inşa ediliyor. Kısa süre önce ise 93 proje bu ağda çalışmaya başlamıştı.

Bu projelerden bazılarına Hazine’den fon desteği de sağlandı. Son Proje Katalizörü Fonu 8 kazananına Haziran ayında 27 milyon ADA token sağlanmıştı.

Vasil artık daha yakın

Cardano ile ilgili bir diğer önemli gelişme Vasil güncellemesi ile ilgili. Vasil güncellemesi konusunda topluluk ve düğümler pozitif adımlar atıyor. Böylece Cardano için kritik öneme sahip bir adım daha çok yakında atılabilir.

Cardano merkezsiz uygulamalar da bu güncelleme ile ilgili testler gerçekleştiriyor. Ağdaki doğrulayıcıların yüzde 75’i testleri başarılı bir şekilde tamamlayınca güncelleme gerçekleşecek.

Kaynak