1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Formula 1 takımları kripto dünyasına dahil oluyor!

Formula 1 takımları kripto dünyasına dahil oluyor!

Formula 1 takımları kripto dünyasına dahil oluyor!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Formula 1 takımları kripto dünyasının yeni trendine dahil oluyor. Detaylar haberimizde

Formula 1 takımları kripto dünyasına dahil oluyor

Spor kulüplerinin kripto alanındaki gözdesi taraftar tokenleri hem kulüplerin hem de tarfatarların ilgisini çekiyor. Futbol kulüplerinde sıkça rastaladığımız taraftar tokenleri şimdi dünyanın en prestijli organizasyonlarından birinde taraftarların ilgisine sunulmaya hazırlanıyor.

Daha önce dünyanın en büyük futbol takımlarının çıkardığı taraftar tokenlerine ülkemizden de Galatasaray, Başakşehir, Trabzonspor, Alanyaspor ve Göztepe spor kulüpleri dahil olmuştu.

Socios.com şimdi Formula 1’de. İki F1 takımı Chiliz blok zinciri aracılığıyla taraftar tokenleri sunacak. Aston Martin ve Alfa Romeo taraftar tokenleri sunmak için Socios.com ile anlaştı.

https://twitter.com/socios/status/1395364157956952077

Taraftar tokenleri sahiplerine taraftarı oldukları kulüplerde oylamalara katılma, kulüp hakkında söz sahibi olma hakkı veriyor. Tokenler ayrıca kripto piyasasında işlem görüyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Aston Martin Ticari Direktörü Jefferson Slack anlaşma hakkında şunları söyledi:

“Socios.com ile ortak çalışan spor kulüpleri listesine katılmaktan gurur duyuyoruz. Bu anlaşma taraftarlarımıza masada bir sandalye sunmak için mümkün olan en iyi fırsatı veriyor. Hikayemizi heyecan verici bir şekilde anlatmamıza yardımcı olun.”

Alfa Romeo takım patronu Fred Vasseur’da anlaşmadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

F1’de tarftar ilgisinin gittikçe genişlediğini, bu adımında taraftarları ile etkileşime girmenin iyi bir yolu olduğunu belirtti.

“F1’de taraftar katılımı genişliyor ve Alfa Romeo bu heyecan verici dünyanın ön saflarında yer alıyor. Bir taraftar tokeni başlatmak, büyüyen hayran kitlemize takımla etkileşime girme yolunu sunacak. BU anlaşma taraftarlarımıza yaptığımız her şeye katılma şansı sunacak.”

Kaynak