Efsanevi analist Peter Brandt’den çarpıcı Bitcoin dip yorumu

Peter Brandt yeni Bitcoin tahmini ile bu kez ezber bozdu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in 40.000$,’ın üzerinde ivme kazanmasının ardından, kripto piyasasının en ünlü ve en güvenilir analisti Bitcoin dip seviyesini açıkladı.

Peter Brandt’e göre, Bitcoin dip yaptı mı?

Kripto piyasasının en ünlü ve en güvenilir analisti olan Peter Brandt, Bitcoin’in dibi gördüğünü söylüyor!

Bitcoin, 19 Mayıs’da test ettiği en düşük seviye olan 30.000$’dan yaklaşık %40 oranında arttı ve şu anda 42.018$’dan işlem görüyor. Piyasanın ivme kazanmasının ardından Brandt, dünkü düşüş sırasında Bitcoin dip seviyesinin göründüğünü söyledi.

Efsanevi analist Peter Brandt'e göre Bitcoin dip yaptı mı?

KoinMedya olarak daha önce de söylediğimiz gibi; emtia sektöründe otuz yıllık deneyime sahip tecrübeli bir trader ve analist olan Peter Brandt, büyük çöküş öncesi 510.000’den fazla takipçisine Twitter üzerinden uyarıda bulunmuştu.

bitcoin dip Efsanevi analist Peter Brandt'den çarpıcı Bitcoin dip yorumu

Bu zamana kadar Bitcoin’in neredeyse her büyük fiyat hareketini doğru tahmin eden analist, 2 Mayıs’ta, belki bu ay veya bu yıl içinde olmasa bile nihayetinde piyasada çok büyük bir düzeltmenin gerçekleşeceğini öngördüğünü ifade etmişti.

Pazartesi günü ise mevcut geri çekilmenin Mart 2020’den beri gördüğümüz en büyük geri çekilme olduğunu hatta bunun, beklediği düzeltme olabileceğini ima etti.

Bugün ise yine Twitter’a giderek, dün yaşanan piyasa çöküşünde artık dibin görüldüğünü söyledi.

bitcoin dip Efsanevi analist Peter Brandt'den çarpıcı Bitcoin dip yorumu

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi diplerde!

Piyasa duyarlılığını ölçmenin popüler bir yolu olan Korku ve Açgözlülük Endeksi oldukça çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor.

Korku ve Açgözlülük endeksi, piyasadaki hakim duygu durumunu ölçerek ortaya koyar. 

  • Bitcoin korku endeksi dibe vurduğunda yükselişin, açgözlülük tarafına çıktığında ise düşüşün işareti olarak algılanır.
  • Endeks puanı 0 ila 100 arasında değişmekte olup, sosyal medya, volatilite, anketler, hacim ve Bitcoin hakimiyetinden veri toplayarak ve bu verileri değerlendirerek pazarın günlük duyarlılığı ile ilgili ortaya bir ölçüm koymaya çalışır.
  • 0 puan aşırı korkuyu gösterirken; 100 ise aşırı hırs ve açgözlülüğü temsil eder.

Bitcoin yatırımcıları, Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre şu anda nerede?

bitcoin dip Efsanevi analist Peter Brandt'den çarpıcı Bitcoin dip yorumu

Korku ve Açgözlülük Endeksi, Bitcoin yatırımcılarının, 2020 Mart ayında yaşanan ayı piyasasındakine benzer bir korkuya sahip olduklarını ortaya koyuyor. Şimdi Endeks, 2021’de yeni bir dip yaptı ve 11’e düştü.

Bu, tüm piyasanın pandeminin neden olduğu finansal çöküşten sarsıldığı tarih olan 17 Mart 2020’deki göstergeden sadece üç puan daha yüksek. O zamanlar BTC, 4 bin doların altına düşerek dip yapmıştı.

Genellikle tarihsel olarak, korku bu kadar büyüdüğünde, piyasa dibe vurma eğilimi gösterir. Yani böyle dönemlerde yaşanan düşüşlerde piyasa en dip seviyeleri görür. Bu da Brandt’in dip konusundaki fikrini destekliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Efsanevi analist Peter Brandt’den çarpıcı Bitcoin dip yorumu
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.