1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Finans devinden heyecan veren kripto para raporu!

Finans devinden heyecan veren kripto para raporu!

Finans devinden heyecan veren kripto para raporu!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından biri olan Wells Fargo, kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran bir rapor paylaştı. Detaylar haberimizde.

Finans devinden heyecan veren kripto para raporu!

Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından biri olan Amerika Birleşik Devletleri merkezli finansal hizmetler şirketi olan Wells Fargo, kripto paralar ile ilgili yeni bir rapor yayınladı. Finans devi kripto para ekosistemine dahil olmak için geç kalınmadığını belirtti.

İlgili: Kripto para nasıl alınıp satılır?

Kripto paraların benimsenme hızını 90’larda internetin benimsenme hızına benzeten ünlü banka, kripto paraların önümüzdeki yıllarda daha yaygın olarak kullanılacağını tahmin ediyor.

“Yatırım evriminin ilk aşamalarında olsalar da kripto para birimlerinin bugün uygulanabilir yatırımlar olduğuna inanıyoruz. Yatırım ortamı hala olgunlaşmakta olduğundan, şimdilik profesyonel olarak yönetilen finans kuruluşları ile yatırım yapılmasını öneriyoruz.”

Crypto.com tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, şu anda dünya genelinde 221 milyon kripto para kullanıcısı bulunuyor. Bu sayının katlanarak artması bekleniyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan çalışmalar önümüzdeki 5 yıl içerisinde nakit kullanımının %80 oranında azalacağını gösteriyor.  Bu rakam geçtiğimiz yıldan bu yana neredeyse iki kat arttı.

Yatırımcıların merak ettiği soru ise Bitcoin almak için geç mi kalındı? Wells Fargo, kripto para birimlerine yatırım yapmak için hala uygun zamanda olunduğunu söylüyor. Rapor kripto paraların benimsenme eğrisinin 90’larda internetin benimsenme eğrisi ile benzerlik gösterdiğini de ortaya koyuyor.

kripto para Finans devinden heyecan veren kripto para raporu!

Grafiğin gösterdiği gibi, kripto paraların benimsenme eğrisi 2000 yılındaki internete benzer bir konumda. O dönemlerde Google henüz bir Amazon ise altı yaşındaydı. Facebook ise henüz kurulmamıştı bile. Bu nedenle, önümüzdeki yıllarda kripto evrenine hakim olacak projelerin birçoğunun hala kurulmamış olması mümkün. Wells Fargo, trenin kaçmadığını ise şu sözler ile özetliyor:

“Acele etmeye gerek yok, çünkü fırsatların çoğu arkamızda değil önümüzde duruyor.”

Kaynak