BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Filecoin Gündem: mainnet tarihi açıklandı
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Filecoin Gündem: mainnet tarihi açıklandı

Filecoin Gündem: mainnet tarihi açıklandı
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni bir blockchain projesi yolda ve önümüzdeki aylarda yatırımcılarının karşısına çıkacak. Filecoin mainnet tarihi açıklandı.


Filecoin mainnet tarihi açıklandı

Geçtiğimiz günlerde siz değerli okuyucularımıza Eidoo (EDO) token’ın $PNT’ye dönüşümünden bahsettik. EDO token 18 Haziran’da önemli bir güncelleme gerçekleştirdi. EIDOO’nun kardeş firması Provable Things ile koordineli biçimde gerçekleşecek olan güncelleme ile EDO etiket değiştirecek ve $PNT etiketi ile anılacak. $PNT token sayesinde yatırımcılar staking işlemleri yapabilecek ve pasif duran kripto paraları üzerinden kripto para kazanabilecekler.

Lütfen Bkz: Eidoo (EDO) token 18 Haziran’a hazırlanıyor

Filecoin geliştiricilerinden Angie Maguire geçtiğimiz günlerde yeni projenin yaz aylarında faaliyette olacağından bahsetti. Filecoin mainnet’i için böcek bul kampanyasını 10 Haziran tarihinden itibaren başlattı. Test uygulamalar muhtemelen Ağustos ayının ortasına kadar devam edecek.

Blockhain tabanlı depolama hizmeti sunacak olan Filecoin, özellikle madencilerden ciddi ilgi görüyor. Filecoin merkezi depolama sistemlerinin aksine merkeziyetsiz ve dağıtılmış bir depolama ağı öneriyor.

Filecoin’in sistemi tamamlandığında bireysel madenciler Filecoin ekosistemi içerisinde dağıtılmış serverları yönetecek. Dünyanın dört bir yanına dağıtılmış serverlarda kayıtlı olan bilgiler, Filecoin blockchain’i üzerinden internet kullanıcılarına ulaşabilecek.

Filecoin mainet’i üzerinde verilerini saklamak isteyen müşteriler Filecoin üzerinden ödeme yaparak bu hizmeti satın alacak. Filecoin, toplanan ücretlerden madencilere ödemede bulunacak. Madenciler söz konusu verilerin içeriğine ulaşamayacak ancak blockchain kriptografisi ile güven altına alınmış verileri server’a kaydedecek.

Filecoin yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap sıralamasında 2000’lerde yer alıyor. Filecoin fiyatlarındaki değişimi aşağıdaki grafikte görüyoruz.

filecoin fil coinKaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0