BTC : 64678 ₺ ETH : 1601 ₺ XRP : 1.384 ₺ LTC : 318 ₺ USDT : 6.785 ₺ XLM : 0.4728 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri FED’in aldığı karar kripto para piyasasını zıplattı

FED’in aldığı karar kripto para piyasasını zıplattı

FED’in aldığı karar kripto para piyasasını zıplattı
0
huobi_koinmedya

Kripto para piyasasını zıplatan bir başka karar FED’den geldi. Amerikan hisse senetleri, Merkez Bankasının beklendiği gibi kar oranlarını arttırmasının ardından Çarşamba günü önceki kazanımlarını kaybedecek şekilde  sert bir düşüş gösterdi. Fakat daha sıkı para politikalarının ekonomik büyümenin altını oyacağı yönündeki spekülasyonları bastırmada yetersiz kaldı. Bu arada kripto piyasasındaki pazarlık avcıları pedal çevirmeye devam ederek Bitcoin’i son zamanların pek çok haftasındaki en yüksek düzeyine getirdi.


Hisse senetleri yalpalıyor

Major hisse senedi indexleri kazanımlarından vaz geçerken öğleden sonra geç saatlerde risk iştahı keskin bir şekilde düştü. Dow Jones endüstri ortalaması 351.58 puan ya da %1.5 düşerek yılın en dip seviyesi olan 23,323.66’a ulaştı. Daha erken saatlerde blue chip indexi yaklaşık 400 puan artmıştı.

Kripto para piyasasını FED'in aldığı karar kripto para piyasasını zıplattı

koinmedya_brave

Geniş S&P 500 indexi %1.5 düşerek Eylül 2017’den beri en düşük fiyatı olan 2,506.95’e geriledi. Tüm sektörler, tüketici takdir ve bilgi teknolojisi hisselerinin en büyük kayıplarını yaşamasıyla birlikte daha düşük negatif bölgeden kapanış yaptılar.

Teknoloji-odaklı Nasdaq kompozit indexi %2.2 düşüşle 6,636.83’e ulaştı. İndex, tıpkı diğerleri gibi yılın en düşük seviyesinde.

Ripple balinaları hareketli, 20 milyon XRP Bitstamp borsasına transfer edildi

Fed güven oyu veriyor

Members of Federal Open Market Committee(FOMC), Çarşamba günü  bu yıl 4. Kez olan ve ekonomiye güveni işaret eden kar oranlarının arttırımını oyladı. Federal fonlar için faiz oranı beklendiği gibi çeyrek puanlık artış ile %2.50’ye yükseltildi.

koinmedya_brave

Fransızlardan kripto para yatırımcılarını üzecek haber

Beklendiği gibi hareket edilmesine rağmen, Fed yetkilileri gelecek yıl pik beklentilerini 3’ten 2’ye getirdiler. Bloomberg’e göre marketler 2019’da sadece bir yukarı yönlü ayarlamayı gösteren dot-plot grafiği kar oranı beklentisi içindeydi. Bu, ekonomik büyüme konusunda hayal kırıklığı yaratan verilerin ortaya çıkması, ticari belirsizlik ve global ekonomideki yavaşlamadan kaynaklanan altta yatan endişeyi yansıtıyor.

OKEx süresiz Bitcoin türev ürününü piyasaya sürüyor

Ekonomik verilere göre Amerika’da ev satışları geçen ay beklenmedik bir şekilde arttı ve bu, konut krizinde sona gelindiği konusunda iyimserlik oluşturuyor. Edinilmiş evlerin satışı Kasım ayında %1.9 arttı. Analizciler %0.6 düşme bekliyorlardı.

Kriptolar canlanıyor mu?

Kripto marketin en kötü düşüş trendi dijital değerlere yaklaşık 20$ milyar katkıda bulunan 2 günlük toparlanmanın ardından belki de son bulacak. XRP ve Ethereum gibi major kriptolar Çarşamba günü büyük toparlanmalar göstererek hafta sonu değerlerine göre ticaret volümlerini 2 katından yükseğe çıkardılar.

Bitcoin Cash en çok kazanan oldu. Fiyatı %34 artarak 134.24$ oldu. Bunu yaparken BCH EOS, Stellar ve Tether’i sollayarak market kapasitesi açısından 4. büyük kripto para olduğunu yeniden gösterdi.

Kripto market Cumartesi günü 16 aylık düşüşünü devam ettirdi. Bitcoin 3,100$’ı test etti. Lider kripto Çarşamba günü %6.4 yükselerek 3,785.97$’a çıktı.  CoinMarketCap’a göre Çarşamba günü günlük ticaret volümü yaklaşık 7$ milyardı.

Etiketler: