1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Fed kararı Altın-Bitcoin ekürisini vurdu, BTC-XAU birbirini takip ediyor

Fed kararı Altın-Bitcoin ekürisini vurdu, BTC-XAU birbirini takip ediyor

Fed kararı Altın-Bitcoin ekürisini vurdu, BTC-XAU birbirini takip ediyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerikan merkez bankası Fed’in faiz kararı Altın ve Bitcoin fiyatını olumsuz etkiledi. XAU ons başına 100 dolar değer yitirirken, BTC 37 bin dolarlara geriledi.

Fed kararı Altın-Bitcoin ekürisini vurdu, BTC-XAU birbirini takip ediyor

Bitcoin (BTC), Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası, Fed’den gelen yorumların altın için toplu bir satışa yol açmasıyla birlikte, 17 Haziran’da 38.000 $ desteğini kırdı.

 

Bitcoin Fed kararı Altın-Bitcoin ekürisini vurdu, BTC-XAU birbirini takip ediyor
BTC/USD 1 Saatlik Grafik.

 

Bitcoin-Altın aynı kaderi paylaşıyor

Çarşamba günkü Fed toplantısı ve Başkan Jerome Powell’ın müteakip yorumları, Bitcoin’in yükselmesini durdurarak kripto para birimindeki ilerlemeyi olumsuz etkiledi.

Yazı anında BTC 38.700 ve 38,000 dolar desteklerinin altında işlem görüyor. Ancak Binance borsasından gelen veriler, 37,000 dolar ve üzerinde önemli miktarda alım emri olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, Fed’in enflasyon mesajının ardından altı haftanın en düşük seviyesine inen altından gün içinde daha belirgin kayıplar geldi.

Piyasalarda gelmesi tahmin edilen yüksek faiz oranları ve pandemi önlemlerinin azalmaya başlaması ile birlikte dolar önemli bir artış gördü ve bu da Altın fiyatlarına olumsuz yansıdı.

Yazı anında XAU/USD, son 24 saatte neredeyse 100$ kaybetmiş durumda ve 1.800$’ın altında işlem görüyor.

 

Bitcoin Fed kararı Altın-Bitcoin ekürisini vurdu, BTC-XAU birbirini takip ediyor
XAU/USD 1 Saatlik grafik Kaynak: TradingView

 

Bilindiği gibi son iki yılda, özellikle de patlak veren Covid-19 pandemi önlemlerinin etkisiyle birlikte merkez bankaları enfilasyonist bir politika takip ediyorlar. Bu durum başta Altın ve Bitcoin olmak üzere, yatırım araçlarını yüksek değerlere taşırken, şimdilerde pandemi önlemlerinin azaltılması piyasalardaki dengeleri değiştirir bir etki yaratıyor.

Bu noktada Bitcoin’in de Altın gibi enflasyona karşı bir bir yatırım aracı olarak görüldüğü ve piyasalarda bu yönde değerlendirildiği açık.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 26,621.13

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Etiketler: