1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Fed Başkanı’ndan kripto paralar ile ilgili kritik açıklamalar!

Fed Başkanı’ndan kripto paralar ile ilgili kritik açıklamalar!

Fed Başkanı’ndan kripto paralar ile ilgili kritik açıklamalar!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Senato Bankacılık Komitesi üyelerinin önündeki onay oturumunda kripto paralar ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Fed Başkanı’ndan kripto paralar ile ilgili kritik açıklamalar!

ABD Başkanı Joe Biden’ın 2’nci kez aday gösterdiği Fed Başkanı Jerome Powell, 2. dönem başkan adaylığı nedeniyle senato önüne çıktı. Powell, yaptığı konuşmada son günlerde gündemde olan konulara da değindi.  Oluşan enflasyonist ortamın pandemi ile ilişkili olduğunu ve gerek olması durumunda faiz artırımına gidebileceklerini belirtti. Enflasyonist baskıların bu yılın ortasına kadar sürmesinin  muhtemel olduğunu söyledi. Başkan, enflasyonun kalıcı hale gelmeyeceğinin de sözünü verdi.

Powell, varlık alımlarını mart ayında sonlandıracaklarını da belirtti. Oturumda kripto paralar ile ilgili düzenlemeler konusunda da konuşan Fed Başkanı, Bankacılık Komitesi üyelerinin önündeki onay oturumunda, kurumun kripto para birimleri hakkındaki raporunu kısa süre içerisinde duyuracaklarını açıkladı.

İlgili: Stabilcoin nedir?

Powell, kripto para piyasasının yakından takip ettiği oturumda stabilcoinlerin, merkez bankası resmi dijital para birimleri CBDC’ler ile kullanılabileceğini söyledi. Fed Başkanı’nın ılımlı tavrı ve faiz ile ilgili açıklamalarının ardından Bitcoin 43,000 doların üzerine çıktı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Powell, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada stabilcoinlerin düzgün bir şekilde düzenlenmesi durumunda finansal sistemin yararlı, verimli, tüketiciye hizmet eden bir parçası olabileceğini söylemişti. Anlaşılan o ki ABD’de stabilcoinler ile ilgili sert tutum yerini bir yumuşamaya bırakıyor. ABD Kongre üyesi Tom Emmer’da yeni kripto para mevzuatının yakında duyurulacağını resmi hesabından duyurdu.

https://twitter.com/RepTomEmmer/status/1480924120653123596?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1480924120653123596%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fus-lawmaker-hints-at-upcoming-crypto-legislation-as-jerome-powell-says-fed-will-release-report-on-digital-currency-soon

Açıklamaların ardından 43,000 dolar seviyesine yükselen Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 42,765 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) 24 saatlik grafik

kripto para Fed Başkanı’ndan kripto paralar ile ilgili kritik açıklamalar!

Kaynak