okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.52%
Bitcoin
68.755,02 USDT
eth
ETH
0.67%
Ethereum
3.870,44 USDT
bch
BCH
0.61%
Bitcoin Cash
473,25 USDT
xrp
XRP
0.16%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.59%
Litecoin
83,93 USDT
bnb
BNB
0.11%
Binance Coin
602,36 USDT
sol
SOL
1.82%
Solana
171,76 USDT
avax
AVAX
0.73%
Avalanche
37,29 USDT
ada
ADA
1.33%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.6%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
2.5%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
7.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

FED Başkanından kripto paralar hakkında önemli açıklamalar!

İşte son Bitcoin yükselişinin arkasındaki temel faktör!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’dan kripto paralar ve dijital dolar hakkında önemli açıklamalar geldi.


FED Başkanından kripto paralar hakkında önemli açıklamalar!

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi önünde kripto paralar, dijital dolar ve son gelişmeler hakkında brifing verdi. Senatörlerin sorularını cevapladı.

Avrupa Merkez Bankasının (ECB) Dijital Euro’ya geçme kararı dünya genelinde takdirle karşılandı ve gözler FED’e çevrildi. FED Başkanının dijital dolar karşısındaki tutumu ve politikasında bir değişiklik olup olmadığı merak ediliyordu. Dünkü brifingde FED Başkanının dijital dolar konusunda hala isteksiz davrandığını gözlemledik.

Çin, Güney Kore, Japonya ve Euro Bölgesi kendi para birimlerini blockchain teknolojisi üzerinde dijitalleştirmeye karar verdi. ABD’den ise böyle bir adım henüz gelmiş değil. ABD merkezli kripto para şirketlerinin CEO’ları ve analistler FED’in bir an önce dijital dolar çalışmalarına başlaması gerektiği düşüncesindeler. Aksi takdirde ABD doları, küresel rezerv birikimi ve ödemeler aracı olma özelliğini kaybedebilir.

Lütfen Bkz: Çin yasaklarından sonra küresel dengeler değişti! Yeni oranları merak ediyor musunuz?

Powell ise dolarlın küresel konumunu kaybetmeyeceği görüşünde. Diğer ülkelerin Merkez Bankaları Dijital Para Birimlerinin (CBDC) doların küresel konumuna tehdit olmayacağını düşünüyor. Powell’a göre dijital doların tek avantajının kripto paralara ve stabil coinlere ihtiyaç bırakmayacak olması.

Powell konuyla ilgili şu cümleleri kullandı:

“Dijital dolar lehindeki güçlü argümanlardan birisi; dijital bir para biriminiz olsaydı, stabil coinlere ihtiyacınız olmazdı, kripto para birimlerine de ihtiyacınız olmazdı.”

“Diğer ülkelerin çıkardıkları merkez bankası dijital para birimleri gerçekten dolara rakip değil. Rezerv para birimi olmak için ihtiyacınız olan her şey, Amerika Birleşik Devletleri’nde var… Onu kaybetme tehlikesi altında değiliz, özellikle de Çin’e değil.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.