1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Fantom FTM coinde büyük deprem, piyasayı etkiler mi?

Fantom FTM coinde büyük deprem, piyasayı etkiler mi?

Fantom FTM coinde büyük deprem, piyasayı etkiler mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İki önemli geliştirici Fantom platformundan ayrıldığını açıkladı; FTM coin büyük değer kaybetti. Piyasalar gelişmeleri dikkatle takip ediyor.

Fantom FTM coinde büyük deprem, piyasayı etkiler mi?

Ethereum’un en büyük Layer-1 rakiplerinden Fantom (FTM) çok önemli gelişmelere sahne oluyor. Son 24 saatte %20’den fazla değer kaybeden FTM, 1,32 dolara kadar geriledi. Şu sıralarda, 1,41 dolardan işlem gören Fantom FTM coin, coinmarketcap sıralamasında da 35. sıraya düştü.

Haber hafta sonu, Fantom’un öncü geliştiricisi Andre Cronje’nin kripto alanından çıkmaya karar verdiğini açıklamasıyla birlikte geldi. Cronje Fantom ekosisteminin gelişmesi üzerine oldukça yoğun mesai harcıyordu.

Bu haberin ardından, Fantom’un kurucu ortaklarından, Anton Nell’in de projeden ayrılma kararı aldığının öğrenilmesi FTM coini satış sürecine götürdü.

İki geliştiricinin projeden ayrılması Fantom blockhaini üzerinde, Soldly DeFi platformunun lansmanı olarak dillendirilse de özellikle Nell bu haberleri yalanladı.

Nell Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları söylüyor:

Andre ile birlike DeFi/Kripto defterini kapatma kararı aldık. 3 Nisan 2022 itibariyle, 25 civarında uygulamayı sonlandırıyoruz.

Bu kararın son yayımlanan proje sonrası gelen nefret söylemleri ile ilgisi yok. Uzun süredir bu düşüncedeyiz.

Fantom DeFi TVL değeri çakıldı

DeFi TVL konusunda çok dominant bir pozisyonda olan Fantom, iki gelişicinin kararı sonrası çöktü. Fantom’un TVL miktarı, Pazar günü %20 değer kaybetti.

https://twitter.com/WuBlockchain/status/1500656999679537154

 

DeFi Llama verilerine göre, Fantom TVL değeri %21.16, Solidly %44.61 ve Solidex %45.22 oranında düşüş yaşadı.

İlgili: Fantom FTM coin nedir? Nasıl alınır? Geleceği var mı?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: