1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ethereum’un yükselişi devam edecek mi?

Ethereum’un yükselişi devam edecek mi?

Ethereum’un yükselişi devam edecek mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum son dönemlerde performansı ile yatırımcılarının yüzünü güldürüyor. ETH’nin yükselişi devam edecek mi? Detaylar haberimizde.

Ethereum’un yükselişi devam edecek mi?

Ethereum’un yakın zamandaki yükseliş ivmesi, fiyatı yeni en yüksek seviyelere çıkardı. Ethereum mayıs ayının ilk gününde de yükselişine devam etti ve fiyat listelerinde 2.868 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Bu artış Ethereum’un güçlü temelleri sayesinde birçok yatırımcı tarafından zaten bekleniyordu.

Bitcoin’in piyasanın tartışmasız lideri olduğu halihazırda herkes tarafından biliniyor. Ancak Ethereum’un güçlü alt yapısı dikkatlerden kaçmıyor ve her geçen gün piyasadaki gücünü artırıyor.

Bkz: Ethereum, Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu durumda herkesin aklında ortak bir soru var. Ethereum yükselmeye devam edecek mi? Özellikle geçtiğimiz haftalarda Ethereum tarafında gerçekleştirilen Berlin güncellemesinin ardından gaz fiyatlarında düşüş meydana gelmiş ve bu düşüş Ethereum fiyatının yükselmesinde rol oynamıştı. Londra güncellemesi ile ivmenin daha da hızlanacağı değerlendiriliyor. JPMorgan’da geçtiğimiz günlerde Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini ifade etmişti.

Santiment’ten sağlanan verilere göre, BTC’nin ETH gibi altcoinler üzerindeki hakimiyeti artık azalıyor.  Veriler, Ethereum’un son birkaç aydır Bitcoin’in hakimiyetindeki boşluğu nasıl kapattığına işaret etti.

ethereum Ethereum’un yükselişi devam edecek mi?
Santiment

Geçen hafta kripto piyasasında meydan gelen düzeltme anında 2200 dolar seviyesine kadar düşen Ethereum hızlı bir şekilde toparlandı ve 2800 doların üzerine çıktı.

Glassnode’un verilerine göre, ETH’nin hash oranı da bugün yeni bir ATH’ye ulaştı. Bu, son birkaç aydır büyüyor ve ardışık ATH’ler oldukça düzenli görünüyor. Buna ek olarak, çoğu yatırımcı için ETH’nin düzeltmenin ardından BTC’den daha hızlı geri dönebilmesi ile kazançlı bir yatırım olmaya devam ediyor. Glassnode ayrıca, kârdaki ETH adreslerinin sayısının (7d MA) 57.488.552.762 ile başka bir yüksek seviyeye ulaştığını bildirdi.

ethereum Ethereum’un yükselişi devam edecek mi?
glassnode

Bu ölçümler, önümüzdeki ay ETH için yükseliş senaryosunun devam edeceğini ve Ethereum’un BTC kaynaklı bir piyasa sarsıntısı tarafından engellenmediği takdirde, önümüzdeki haftalarda beklenen 3.000 dolar seviyesine ulaşma olasılığını kuvvetlendiriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.