BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Ethereum opsiyon boğaları 930 milyon doların vade dolumu öncesi önde
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ethereum opsiyon boğaları 930 milyon doların vade dolumu öncesi önde

Ethereum opsiyon boğaları 930 milyon doların vade dolumu öncesi önde
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum opsiyon piyasasında 930 milyon dolarlık açık pozisyonun süresi 30 Nisan’da doluyor. Boğalar şu an 115 milyon dolarla önde görünüyor. ETH burada yeni ATH değeri yapabilir mi?


Ethereum opsiyon boğaları önde

Son birkaç hafta Ethereum (ETH) için inişli çıkışlı oldu. ETH fiyatı bu süre zarfından 2,000 dolar ile rekor 2,650 dolar arasında gidip geldi. 17 Nisan’da yaşanan yüzde 20’lik çöküş sırasında 1 milyar dolar değerinde long vadeli sözleşmeleri tasfiye olmuştu. Sonuçta yatırımcıların risk iştahı da keskin şekilde düşmüştü.

Ethereum opsiyon boğaları önde 

Coinbase’de Ether (ETH) – USD fiyatı Kaynak: TradingView

Buna rağmen yukarıdaki grafiğin de gösterdiği gibi son birkaç gündeki yüzde 28’lik yükseliş Ethereum vadelilerindeki açık pozisyonların değerinin 8.2 milyar dolara çıkmasına sebep oldu. Bu da 15 Nisan rekorundan sadece yüzde 5 az. Benzer bir durum opsiyon piyasasında da var. 25 Mart süre dolumundan bu yana yüzde 45 büyüdü.

ETH’deki son toparlanmanın Paypal CEO’sunun açıklaması ile ilgili olduğu belirtiliyor. CEO, kripto paralara olan talebin beklenenin birkaç misli daha fazla olduğunu söylemişti. Dahası, Ethereum akıllı sözleşmelerindeki net kilitli değer 54.2 milyar dolar ile reni bir rekor kırdı ve başı da Uniswap, Compound ve Maker çekiyor.

Ethereum opsiyon boğaları önde 

Ethereum ağında kilitli net varlıkların değeri Kaynak: DeBank.com

Toplam kilitli değerlerde (TVL) yüzde 154 artış sırasında ağdaki işlem başına ücret de 8 doların üzerinde seyretti. Sonuçta daha fazla spekülasyon ve rekabet oluştu. Bu arada Binance Smart Chain TVL de 17 milyar dolara ulaştı. Merkezsiz finanstaki artış da her ikisini destekleyecek güce sahip görünüyor.

İlgili – Sürpriz destek Ethereum’u uçurdu!

Açık pozisyonlar arttı ama yüzde 22’sinin süresi dolmak üzere

Ethereum opsiyon açık pozisyonları şu an 4.2 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek değerinde. Ancak bunun 930 milyon dolarının süresi 30 Nisan’da doluyor. Her zamanki gibi, Deribit borsası yüzde 90 pazar payı ile üstün.

Ethereum opsiyon boğaları önde 

Deribit’te 30 Nisan Ethereum opsiyonları Kaynak: Laevitas.ch

Ayılar gafil avlandıkça tuhaf bir model ortaya çıktı ve satım opsiyonlarının yüzde 91’i 2,400 dolar veya daha düşük seviyelerde açıldı. Bu arada, boğalar aşırı iyimserdi ve opsiyonların neredeyse yarısı 2.880 dolar ve üzerinde.

Boğalar 115 milyon dolarla önde

2,240 doların üzerinde bir kapanış boğalardan yana olacak. Boğalar şu an açık pozisyonlarda 115 milyon dolarla önde.

Yine de 30 Nisan süre dolumunun ETH fiyatında bir sürprize yol açma ihtimali düşük.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: