Ethereum Merge vadettiklerini getirebilecek mi?

Ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Merge başlıyor, kriptonun 22 milyar dolarlık bu büyük girişimini iyi ve kötü yanları bulunuyor. Ethereum Merge, yeni bir hisse ispatı konsensüs mekanizması için iş ispatını geride bırakarak başladı. DeFi ekosistemindeki geliştiriciler, Ethereum’un Birleşmesi’nin gaz ücretlerini düşürmeyeceğine veya ölçeklenebilirliği iyileştirmeyeceğine inanıyor, işlem maliyetleri yüksek kalabilir.

Ethereum Merge vadettiklerini getirebilecek mi?

Ethereum türevlerine olan talep, CME grubunun ETH seçeneklerinin piyasaya sürülmesiyle fırladı. Ethereum Merge, kripto ekosistemi üzerinde büyük bir etkiye sahip olacak. Birleştirmenin başarıyla tamamlanması, DeFi ekosisteminin geleceğini ve iş yapmak için Ethereum blok zincirine dayanan birkaç dApp’i değiştirebilir.

Ethereum Merge nedir ve neden önemlidir? Birleştirme, Ethereum’un altcoin blok zinciri için çok yıllı planlı geçişidir. Ethereum’un amacı, iş kanıtından hisse kanıtına geçmek ve blok zincirinin karbon ayak izini %99,95 oranında azaltmaktır. Beacon zincirinin 2020’de piyasaya sürülmesi bu geçişin ilk adımıydı. Madenciler ve iş kanıtı destekçileri, hisse kanıtı zincirine geçmek istemeyenler için blok zincirini canlı tutmak için bir hard fork duyurdular. Bu nedenle, hisse kanıtı zincirinin piyasaya sürülmesiyle, iş kanıtı zincirinin paralel olarak var olması ve işlemeye devam etmesi muhtemeldir.

ethereum

Birleştirme, Ethereum için bir dönemin sonunu temsil ediyor ve geliştiricilerin ve ekibin tüm çabaları, geçişten sonra ölçeklenebilirliğe ve işlem maliyetlerini düşürmeye odaklanıyor. Ana Ethereum blok zinciri, kaynakları, kilit ortakları ve kurumları, muhtemelen hisse kanıtı sürümünü benimseyecek ve ETH’nin benimsenmesini daha da artıracaktır. Ethereum’un geçiş yolculuğu Merge ile başlar. Proof-of-stake’e geçiş, Ethereum’un yolculuğunda yarı yolda bir noktayı işaret ediyor. Sharding, Ethereum blok zincirini paralel bölümlere ayırarak ölçeklenebilirliği iyileştirmeyi amaçlar.

Ethereum Merge: Riskler ve zorluklar

Endüstri uzmanları, kripto savunucuları ve etkileyiciler, Ethereum Merge ile ilgili potansiyel riskleri ve zorlukları değerlendirdi. Birleştirme negatif fonlamayı tetikleyebilir: Yatırımcılar arasında negatif fonlama konusunda artan bir endişe var. Spot piyasalarda Ethereum satın alma ve gelecekte satma veya hisse senedi alma ve riskten korunma stratejisine sahip traderlar ETHPoW tokenleri alacaklar. Bu tokenler, ek bir ücret ödemeden airdrop formatında ve açık pazarlarda satılacaktır. Bu alım satım stratejilerinin bir sonucu olarak kalıcı ve vadeli sözleşmelerdeki fazla açık pozisyonlar, negatif fonlamaya neden olabilir.

ethereum

Negatif fonlama, traderların düşüş eğiliminde olduğu anlamına geliyor, bu nedenle bir endişe kaynağı olarak ortaya çıktı. Coinalyze’den elde edilen verilere dayanarak, Binance, FTX, Bybit, OKEx ve Deribit gibi büyük borsalardaki ortalama Ether fonlama oranı şimdiye kadarki en negatif seviyesine düştü. Ethereum’da açık pozisyon tutmak tarihte hiç olmadığı kadar pahalı.


Yol boyunca küçük hatalar ortaya çıkabilir: Mevcut zorluk, hash oranı ve Birleştirmenin başarıyla tamamlanması üzerindeki baskı ile, yol boyunca ortaya çıkabilecek ve ayarlanabilecek bazı küçük aksaklıkların olma olasılığı vardır. Proof-of-stake doğrulayıcıları, Ethereum’un piyasaya sürülmesinden bu yana madencilerin üstlendiği sorumluluğu üstlenecek, bu nedenle aksaklıkların ortaya çıkması muhtemel.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum Merge vadettiklerini getirebilecek mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.