Loading...
btc
BTC
-0.86%
Bitcoin
62.881,65 USDT
eth
ETH
-1.09%
Ethereum
3.068,14 USDT
bch
BCH
-5.37%
Bitcoin Cash
480,98 USDT
xrp
XRP
-0.81%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.13%
Litecoin
78,98 USDT
bnb
BNB
-2.97%
Binance Coin
536,29 USDT
sol
SOL
-3.66%
Solana
133,46 USDT
avax
AVAX
-2.88%
Avalanche
34,14 USDT
ada
ADA
-1.75%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.22%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-4.41%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.69%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum’un pump yapmasına neden olabilecek etken nedir?

Ethereum madencileri saatlik karı 1 milyon dolara yaklaştı! Neler oluyor?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu verilere göre Ethereum, yakın vadede büyük bir fiyat hareketine hazırlanıyor! İşte kripto piyasasındaki son düşüşten sonra yüzde 20’lik artış gören Ethereum fiyatına pump yaptırabilecek kritik etmen…


Ethereum fiyatına yüzde 20’lik pump yaptırabilecek kritik etmen

Geleneksel piyasalar ve Bitcoin yılın en yüksek seviyelerinden reddedilirken; Ethereum nispeten iyi durumda. Uniswap’ın UNI tokeninin piyasaya sürülmesinden bu yana, en büyük altcoinin fiyatı yaklaşık %6 ila 7 oranında arttı.

Dahası bu ayın başlarında gördüğü en düşük seviyelerden, %20’nin üzerinde yükseldi. Ve bu yükseliş, piyasanın bir ayı trendinin eşiğinde olduğunu düşünen bazı yorumcuları şok etti.

Şimdi verilere göre Ethereum, önümüzdeki günlerde daha da yükselmeye hazırlanıyor. Peki Ethereum fiyatına pump yaptırabilecek kritik etmen ne olabilir? 

Blockchain analiz firması Santiment’in 17 Eylül’de yaptığı bir açıklamaya göre, Ethereum önümüzdeki günlerde yükselişini sürdürmeye hazırlanıyor. Çünkü on-chain istatistikler boğaların lehine.

“Ethereum çok yakında daha da yükselebilir!”

Ethereum ne olur?

Santiment verilerine göre, ETH‘nin fiyat hareketi ile Ethereum ağındaki günlük aktif adres sayısı arasında bir uyuşmazlık oluşuyor. En son böyle bir ayrışma, ağustos sonu ve eylül başında %20’lik güçlü bir yükselişten önce görüldü. 

Bu aynı zamanda Ağustos ayından bu yana ortaya çıkan ilk olumlu sapma. Ve boğaların yakında, Ethereum fiyatına  yeniden hakim olabileceğine işaret ediyor:

“ETHUSD, pozitif fiyat hareketlerinin görüldüğü perşembe günü BTC’den ayrıldı. Ve DAA Sapma Modelimiz, %7’lik yeni bir fiyat artışı daha yapabileceğini gösteriyor. Aynı zamanda Ethereum, 8/8’den beri en yüksek sonuç olarak, 456 bin aktif adrese yaklaşıyor.”

ETH’nin uzun vadeli temel dinamikleri, aşağı yönlü son fiyat hareketine rağmen hala iyi durumda.

Placeholder Capital’in ortaklarından Chris Burniske, geçtiğimiz günlerde mevcut piyasa döngüsünde Ethereum’dan neler beklediğini açıkladı ve şöyle bir yorumda bulundu:

“… Bu arada, ana akıma ilk önce ETH dahil olacak – bunun gerçekleşmesini sağlayacak bir çılgınlığı bekleyin. Daha küçük ağ değeri ve güçlü on-chain temellerinin yanı sıra ETHUSD’nin, bu zamana kadar BTCUSD’den daha üstün performans sergilemesi göz önüne alındığında, ETHBTC’nin ATH’leri geçmemesi için hiçbir neden göremiyorum.”

Blocktown Capital’den Joseph Todaro da bu görüşü destekliyor. Analist, Ethereum’un, son yükseliş döngüsünde ICO’lar sayesinde zirveleri gördüğünü, ancak bu sefer DeFi’ın, Ethereum’u çok daha yüksek seviyelere çıkaracağını söyledi:

“2017’de ICO’lar, ETH’nin 100 milyar dolarlık piyasa değerini aşmasına yardımcı oldu. Bir sonraki döngüde ise muhtemelen Defi, ETH’nin 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmasına katkı sağlayacak.”

Ethereum hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.