1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum balinalarının 422 milyon dolarlık alım yaptığı kripto para

Ethereum balinalarının 422 milyon dolarlık alım yaptığı kripto para

Ethereum balinalarının 422 milyon dolarlık alım yaptığı kripto para
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası ile ilgili son veriler şunu gösteriyor. Ethereum balinaları son bir haftada bir coinden 422 milyon dolarlık alım yaparak biriktirdi. Balinaların ilgi gösterdiği bu coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Ethereum balinalarının 422 milyon dolarlık alım yaptığı kripto para: Shiba Inu (SHIB)

Yeni veriler şunu gösteriyor. Dünyanın en büyük Ethereum (ETH) balinaları son bir haftada ellerindeki Shiba Inu (SHIB) birikimlerine yüz milyonlarca dolarlık coin ekledi.

Balina hareketlerini takip eden WhaleStats platformunun verilerine göre, en büyük 1.000 ETH balinası 17 Ocak’tan bu yana 422 milyon dolarlık SHIB alarak biriktirdi.

Daha önce paylaşılan verilere göre ise balinaların elinde zaten 168 milyon dolar değerinde SHIB vardı. Son alımlardan sonra ise balinalar sahip oldukları Shiba Inu bakiyelerini sadece dört güde yüzde 151 artırdı. ETH balinaları son dönemde bu Dogecoin (DOGE) rakibi meme coine büyük ilgi gösteriyor.

İlgili – Balinaların dev transferler yaptığı 2 kripto para

WhaleStats’in verilerine göre, son alımlardan sonra en büyük 1.000 ETH balinasının en çok sahip olduğu coinlerde ilk sıralarda artık Shiba Inu var. Balinaların bakiyesinde SHIB dışında en çok bulunan coinler arasında bir de Ethereum, Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) var. Balinaların elinde şu an 584 milyon dolarlık SHIB var.

Shiba Inu'yu Dogecoin'den ayıran ShibaSwap nedir ve nasıl çalışır?

Buna ek olarak söz konusu büyük yatırımcılarda aynı zamanda 65 milyon dolarlık Chainlink (LINK), 58 milyon dolarlık Uniswap (UNI) ve 55 milyon dolarlık Quant (QNT) bulunuyor.

İlgili – Bitcoin yükselince Türk borsalarında en çok işlem gören 10 kripto para

Balinaların Shiba Inu’ya ilgi göstermesi aynı zamanda bu kripto paranın fiyatını da etkiledi. SHIB fiyatı böyle bir ortamda 17 Ocak’ta 0,00001045 dolar değerinden 0,00001210 dolarda zirve yapana kadar yükseldi. Tabii buradan da yükselmeye devam etti ve şimdi 0,00001226 dolardan işlem görüyor.

Balinaların SHIB biriktirmesinin önemli bir sebebi ise Shiba Inu’nun katman 2 blockchain olan Shibarium’u piyasaya sürmeye hazırlanması.

Kaynak

Etiketler: