1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum balinaları bu altcoinleri topluyor!

Ethereum balinaları bu altcoinleri topluyor!

Ethereum balinaları bu altcoinleri topluyor!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasa yaşanan düşüş sırasında Ethereum balinaları en çok hangi altcoinleri topladı? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Ethereum balinaları bu altcoinleri topluyor!

Geçtiğimiz hafta yaşanan piyasa şoku sonrası kripto piyasasında bir durgunluk başladı. LUNA şokunun etkisi herhangi bir şok gibi kısa sürede atlatılacağa benzemiyor. Yaşanan güven bunalımı hissedilmeye devam ediyor.

Ancak yine de düşüşün durduğunu ve stabilizasyonun arttığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz hafta Ethereum balinaları herzaman olduğu düşüşü satın aldı. İlk 100 büyük balinanın istatistikleri ve hangi altcoinleri topladığı piyasa aktörleri tarafından dikkatle takip ediliyor.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Blockchain takipçisi WhaleStats’a göre, Ethereum balinaları stabilcoinlerde durmaya devam ediyor. Bu da LUNA USD’de yaşanan şokun balinaları etkilemediği anlamına geliyor. Ayrıca dikkat çeken başka bir nokta da DeFi sektörüne ilgi duymaları.

İlgili: DeFi nedir?

Ethereum balinaları, geliştiricilerin sentetik varlıklar oluşturmasına izin vermek için tasarlanmış bir platform olan UMA’nın yanı sıra kripto kredi platformu NEXO başta olmak üzere DeFi sektörüne dönüş yaptılar.

Ethereum balinaları bu altcoinleri topluyor!

 

LINK, MKR, CRV ve GALA’da balinaların odağındaki kripto paralar arasında. Listeden de görüldüğü üzere ABD dolarına bire bir sabitlenmek üzere tasarlanmış bir stabilcoin olan DAI’yi destekleyen bir yönetim tokeni olan Ethereum-token Maker’da (MKR) balinaların radarına girmiş durumda.

ETH balinalarının, oyna-kazan blockchain oyun platformu Gala’ya da ilgi gösterdiğini görüyoruz. Birçok analist bu yıl Metaverse’ün patlayacağını ve oyna kazan projeerinin büyük bir büyüme göstereceğini tahmin ediyordu. Ancak şu ana kadar piyasada beklenmedik şeyler yaşanıyor. Kripto piyasası için 2022 yılının beklentilerin çok altında kaldığını ve yılın ilk yarısını yatırımcıların hatırlamak istemeyeceklerini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kripto para piyasasının toplam hacmi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1,281 trilyon dolar. Piyasanın toplam değeri geçtiğimiz günlerde 1,175 trilyon dolar ile son bir yılın en düşük seviyesini gördü.

Kripto piyasasının toplam değerindeki değişim (Yıllık)

Ethereum balinaları bu altcoinleri topluyor!

 

Kaynak

Etiketler: