1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ethereum aktif adres saysında yeni rekor!

Ethereum aktif adres saysında yeni rekor!

Ethereum aktif adres saysında yeni rekor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum aktif adres sayısı daha önceki seviyenin üzerine çıkarak rekor kırdı. Detaylar haberimizde.

Ethereum aktif adres saysında yeni rekor

Aktif Ethereum adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 771 bin’e yükseldi. Ocak 2018’de 735 daha sonra Kasın 2020’de 739 bin olarak en yüksek seviyelere ulaşmıştı.

Coinmetrics twitterdan paylaştığı iletide Ethereum adreslerinin yeni en yüksek seviyeye ulaştığını belirtti.

Ethereum blockchain, geçtiğimiz birkaç ay içinde pek çok yeniliğe tanık oldu.  Ağda, ilk çeyrekte 1,5 trilyon dolarlık işlem gerçekleştirildi. Ayrıca, tüm Ethereum tabanlı DeFi platformlarında kilitlenen toplam değer şu anda 54 milyar doların üzerinde.

Toplam benzersiz adres sayısında da yüksek ağ etkinliği belirgin. EtherScan.io’ya göre, şu anda Ethereum blok zincirinde 148,8 milyondan fazla benzersiz cüzdan adresi var.

Bkz: Ethereum, Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, 2015 ortasındaki lansmanından bu yana Ethereum blok zincirinin kullanımda istikrarlı bir artış olduğunu söylemek mümkün.

Yatırımcılar, mevcut yüksek gaz ücretlerine rağmen dijital varlığın geleceği konusunda genellikle yüksek beklenti içerisinde. Berlin hard forkunun ardından, çoğu insan EIP-1559’u da içerecek olan Londra güncellemesinin uygulanmasını bekliyor.

EIP-1559 güncellemesinin ağın artan işlem maliyetlerine bir çözüm olacağı belirtiliyor. Londra güncellemesi için kesin bir tarih verilmemesine rağmen, geliştiriciler Temmuz 2021’de güncellemenin yapılacağını düşünüyor. Yatırımcılar Londra güncellemesinin Ethereum için büyük bir fırsat olacağını değerlendiriyor. Ethereum’un yüksek işlem maliyetlerine çözüm bulması durumunda varlığın değerinin artacağı düşünülüyor.

Ethereum kripto piyasasındaki son düzeltmelerin ardından anlık olarak 2,182 dolardan işlem görüyor. Kripto piyasasındaki düzeltmenin ardından diğer kripto varlıklara göre Ethereum nispeten toparlanma eğiliminde. Haftalık değer kaybı yaklaşık %2,5. Aynı dönem içerisinde Bitcoin’in haftalık değer kaybı ise %13,49.

Kaynak


Total
0