1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum ağındaki yazılım hatası kısa süreli paniğe neden oldu!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ethereum ağındaki yazılım hatası kısa süreli paniğe neden oldu!

Ethereum ağındaki yazılım hatası kısa süreli paniğe neden oldu!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geçtiğimiz hafta ikinci büyük kripto para olan Ethereum ağındaki yazılım hatasından kaynaklı kısa vadeli bir panik yaşındı.


Ethereum ağındaki yazılım hatası

Ethereum ağında gerçekleşen güncellemenin ardından ağda ciddi güvenlik açıkları meydana geldi. Güvenlik açıklarını değerlendiren hackerlar, Ethereum ağını kendi menfaatleri uğruna manipüle ettiler. İkinci büyük kripto paranın ağında meydana gelen güvenlik açıkları, Ethereum ve kripto para piyasalarında anlık dalgalanmalara neden oldu.

Ethereum ile bağlantılı birçok altcoin Ethereum’daki güvenlik açığından olumsuz etkilendi. Bilindiği üzere Ethereum ağı, ERC-20 tokenları gibi birçok kripto para projesine ve DeFi platformlarına ev sahipliği yapıyor. Doğal olarak Ethereum, kripto para piyasalarında ana ağ vazifesi görüyor. Bu nedenle Ethereum ağındaki olası güvenlik açıkları kripto para piyasalarında ciddi hasarlar bırakabilir.

Ethereum ağına gerçekleşen hacker saldırısının ardından Ethereum fiyatları 3350 dolar bandından 3050 dolar kadar geriledi. Ethereum yazılımcılar söz konusu hatayı onardıklarını duyurdu ve fiyatlar tekrardan iyileşiyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin ve kripto para piyasaları Eylül’de yol ayrımında!

Ethereum yazının kaleme alındığı saatte 3,400 doların üzerinde işlem görüyor.  Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Ethereum ağındaki yazılım hatası Ethereum ağındaki yazılım hatası kısa süreli paniğe neden oldu!

Ethereum ağındaki güvenlik açıkları ister istemez kripto paraların güvenirliliği konusunu tartışmaya açtı. Bilindiği üzere kripto paralar blockchain teknolojisi sayesinde yüksek kriptografi ile korunuyor. Buna rağmen kripto paralar da bazı handikaplara sahip. Örneğin 51 atağı ve merkezi borsalara yönelik siber saldırılar ciddi mağduriyetler doğurabiliyor.

İçinde bulunduğumuz ay içerisinde PolyNetwork DeFi platformu hacker saldırısına uğradı. Hackerlar bu platformdan 630 milyon dolar değerinde vurguna yol açtı. Neyse ki hackerlar insafa gelerek çalınan paraları sahiplerine iade ettiler. Ancak her siber saldırıya maruz kalan platform, PolyNetwork kadar şanslı olmayabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.