1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Yakında sadece Onu konuşacaksınız!

Yakında sadece Onu konuşacaksınız!

Yakında sadece Onu konuşacaksınız!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Önümüzdeki dönemde kripto para piyasaları bekleyen en önemli gelişme, Ethereum 2.0 güncellemesi. Ethereum 2.0 gündem, haber ve son dakika gelişmeleri www.koinmedya.com’da.


Ethereum 2.0 gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Ethereum geliştiricileri, tam kadro Ethereum 2.0 güncellemesi için çalışıyor. Bu güncelleme ile Ethereum geleceğe hazırlanıyor. Eğer planlanan oranlar gerçekleşirse Ethereum blockchain’i saniyede 100,000 işlem yapabilecek hale gelecek.

Ethereum 2.0 ile Ethereum, PoW tipi madencilikten PoS tipi madenciliğe geçecek. PoS sisteminde Ether blockchain’i daha düşük enerji ile yönetilecek.

Çok geniş bir ağa sahip olan Ethereum ağının güncellemesi, haliyle vakit alıyor ve beklenmeyen bazı problemler yaşıyor. Bu problemler nedeniyle Ethereum 2.0 güncellemesi sürekli erteleniyor. Ethereum 2.0’ın tam olarak 2021 yılının ilk yarısında başlatılacağı tahmin ediliyor.

Ethereum 2.0 güncellemesinin getireceği önemli sonuçlardan birisi bir yatırım aracı olarak; staking. Ethereum yatırımcıları, Ethereum 2.0 sayesinde varlıklarını depozito ederek karşılığında staking getirileri elde edebilecek ve Ethereum madencisi haline gelebilecek. Ethereum yatırımcıları en az 32 ETH ile Ethereum 2.0’da madenci olabiliyor ve 1 adet node’yı (düğüm) yönetebiliyor.

Lütfen Bkz: Ethereum 2.0 rehberi: Ethereum 2.0 nedir, ETH fiyatını nasıl etkiler?

Sadece bugün bir Ethereum yatırımcı, 221 adet node’yi yönetmek için 7072 adet Ethereum’u sisteme stake etti. 7072 adet ETH, yazının kaleme alındığı saatte yaklaşık 4 milyon dolara tekabül ediyor. Ethereum 2.0 ile piyasadan yüklü miktarda Ethereum çekilerek sisteme depozito edilecek ve Ethereum daha kıt hale gelecektir.

Ethereum, bugün 544 doları görerek 4 Haziran 2018’den beri en yüksek değeri gördü. Ethereum ve piyasalardaki boğa sezonu bir süre daha devam edeceğe benziyor.

ethereum 2.0 Yakında sadece Onu konuşacaksınız!

Kaynak

Staking nedir?

Stake İngilizce pay/hisse anlamına geliyor. Staking’i ise bir çeşit hisse ortaklığı olarak düşünebiliriz. Paranızı Ethereum’a çevirerek Ethereum blockchain’in de stake sahibi olabilir ve staking getirileri elde edebilirsiniz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.