Loading...
btc
BTC
-1.44%
Bitcoin
66.154,62 USDT
eth
ETH
-1.91%
Ethereum
3.175,68 USDT
bch
BCH
-0.88%
Bitcoin Cash
528,46 USDT
xrp
XRP
-1.62%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-1.97%
Litecoin
84,40 USDT
bnb
BNB
-2.35%
Binance Coin
581,58 USDT
sol
SOL
-3.32%
Solana
148,08 USDT
avax
AVAX
-3.03%
Avalanche
38,15 USDT
ada
ADA
-1.78%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-1.69%
Poladot
7,12 USDT
doge
DOGE
-3.19%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-3.63%
Shiba Inu
0,00 USDT

Enjin Coin (ENJ) büyük ralliye hazır mı?

enjin coin enj koinmedya
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enjin, çevreci yaklaşımlarına bir yenisini daha ekledi. Enjin fiyatı nasıl etkilendi? Gelecekte Enjin’den beklentiler neler? Detaylar haberimizde.

Enjin Coin (ENJ) büyük bir ralliye mi hazırlanıyor?

Enjin geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne kabul edilen ilk NFT şirketi olduğunu duyurdu. Blockchain platformu, BM’nin sürdürülebilirlik ve eşitlik amaçlarını desteklemek için değiştirilemez tokenları kullanmanın yollarını araştıracak.

Bkz: Altcoin haberleri ve tahminleri

Enjin, JumpNet blok zincirinin geliştirilmesi yoluyla NFT’lerin iklim üzerindeki etkisini azaltmada kayda değer adımlar attı. Ayrıca Kripto İklim Anlaşması’nın bir parçasıdır ve kripto endüstrisini 2025 yılına kadar tamamen yenilenebilir enerji üzerinde çalıştırmayı amaçlıyor.

Enjin şüphesiz çevre için iyi şeyler yapıyor ama şu anda kendi durumu ne kadar iyi? Detaylara göz atalım.

  1. Fiyat DAA farkı

enjin coin Enjin Coin (ENJ) büyük ralliye hazır mı?

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, ENJ’nin Fiyat DAA Sapması bu ayın başından beri yükseliş bölgesinde. Bu metrik, alt fiyat ile onunla etkileşime giren günlük adreslerin sayısı arasındaki ilişkiyi izliyor.

Enjin coin geçen hafta %10,10’luk bir düşüş kaydettikten sonra 1,10 dolardan işlem görüyordu. Alt fiyatın düşüşü, aktif adreslerin sayısındaki artışla birleştiğinde, basın zamanında bir ‘satın al’ sinyali verdiğini görüyoruz.

Bununla birlikte, ENJ’nin son fiyat hareketleri, bu tür farklılıkların Enjin Coin’in piyasada her zaman daha iyi bir şekilde değişmesine izin vermediğinin kanıtıdır. 1 Mayıs – 11 Mayıs ve 1 Haziran – 11 Haziran arasındaki aşamaları göz önünde bulunduran gözlemde grafiklerdeki yükseliş farklılığına rağmen altcoinin daha yüksek ticaret hedeflerini yakalayamadığı açıkça görülebilir.

 

Bu nedenle, piyasa katılımcılarının ENJ arenasına adım atmadan önce yükseliş sinyalinin daha da yoğunlaşmasını beklemesi gerekiyor.

  1. Hacim

enjin coin Enjin Coin (ENJ) büyük ralliye hazır mı?

Enjin’in hacmi Temmuz’un ikinci haftasında bir miktar artış gördü. Ancak takip eden günlerde düşüşe geçti. 20 Temmuz’da, ENJ’nin hacmi 165,65 milyon olurken Nisan ayının ikinci haftasında 2 milyar sınırını geçmişti.

Daha yüksek hacimler her zaman bir fiyat artışına karşılık gelmese de, ENJ’nin son zamanlardaki artışlarının çoğunlukla yüksek hacimler tarafından tetiklendiğini belirtmek gerekir. Bu nedenle, ENJ’nin fiyatının geri sıçraması için, bu metriğin yakında rotasını değiştirmesi gerekiyor.

  1. NVT oranı

enjin coin Enjin Coin (ENJ) büyük ralliye hazır mı?

ENJ’nin NVT (ağ-değer-işlem) oranı, son 24 saat içinde önemli bir artış kaydetti. Bu artış, ağ değerinin aşırı fiyatlanmaya başladığının ve yapıyı dengelemek için ENJ’nin işlem hacimlerinin artması gerektiğinin bir işareti. Bu sinyal, bir dereceye kadar, ENJ’nin fiyatının toparlanmadan önce bir düzeltmeye tabi tutulacağını gösteriyor.

Yukarıda bahsedilen metriklerin durumuna bakıldığında, ENJ’nin grafiklerde bir başka ralliye tanık olmasının biraz daha zaman alacağı sonucuna varılabilir. Enjin coin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1,12 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.