okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.04%
Bitcoin
67.998,62 USDT
eth
ETH
-3.03%
Ethereum
3.669,00 USDT
bch
BCH
-0.76%
Bitcoin Cash
487,39 USDT
xrp
XRP
0.37%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.54%
Litecoin
84,14 USDT
bnb
BNB
-0.66%
Binance Coin
595,37 USDT
sol
SOL
-6.2%
Solana
165,26 USDT
avax
AVAX
-1.86%
Avalanche
37,80 USDT
ada
ADA
-2.18%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
2.96%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Enflasyondan korunmak için en iyi liman Bitcoin mi yoksa Ethereum mu?

Analistten büyük trend dönüşü öncesi Bitcoin ve Ethereum yorumları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de enflasyon verileri açıklandı. Çekirdek enflasyon %4,5 artış gösterdi. Dolar değer kaybediyor. Kripto paralar için bunun anlamı ne? Detaylar haberimizde.

Enflasyondan korunmak için en iyi liman Bitcoin mi yoksa Ethereum mu?

Alman ekonomist Karl Otto Pöhl, enflasyonu bir diş macununa benzetiyor ve bir kez çıktıktan sonra bir daha geri getirilemeyeceğini söylüyor. Bu tahmin kripto paralar için neden önemli? ABD Çalışma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde haziran ayı enflasyon verilerini açıkladı. Rakamlar 13 yılın en fazla yükseliş gösteren ayı olduğunu göz önüne serdi.

ABD’de Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) son 12 ayda %5,4’lük artış kaydetmesi ve çekirdek enflasyonun da %4,5’lik bir artış görmesi ABD ekonomisi için pek görülmüş bir durum değil.

Doların değer kaybetmeye başlaması ile yatırımcılar kendilerine dolardan daha değerli bir liman aramak durumunda kalacaklar.

Kripto varlıklar satın alma gücünü koruyabilir mi?

Stablecoinler, yatırımcıların bu gibi durumlarda fonlarını yönlendirmeleri için her zaman güvenli bir sığınak olmuştur. TradingView verileri, USDT, USDC ve BUSD gibi dolara sabitlenmiş stabilcoinlerin işlem hacimlerinin son birkaç saat içinde %20’ye varan bir artış kaydettiğini gösterdi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Yatırımcıların şu an için oynaklığı ortadan kaldırmak için fonlarını stablecoinlere park ettiğini gösteriyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, aşırı durum hafifledikten sonra, Bitcoin ve Ethereum diğer güvenli limanlar olarak görülebilir.

Yarışta kim önde

ABD’nin enflasyon verileri Ethereum’a altın bir fırsat sunuyor. ETH, Bitcon’e karşı daha iyi durumda.

Ekli grafikten görülebileceği gibi, Bitcoin’in borsalardaki arzı son 24 saat içinde bir artış gördü. Ethereum da ise durum tam tersi. Bu da bize Ethereum’un işlem yapmak yerine saklandığını gösteriyor. Bitcoin’de ise satış baskısının son dönemlerde arttığını ifade ediyor. Başka bir deyişle, yatırımcılar son zamanlarda BTC yerine ETH’yi seçiyor.

Enflasyondan korunmak için en iyi liman Bitcoin mi yoksa Ethereum mu?

 

Ethereum adreslerinin sayısı da artmaya devam ediyor. Yazının kaleme alındığı anlarda 163 milyon seviyesi ile zirvede. Michael Arrington ve Dan Morehead gibi kripto analistleri Ethereum’un Londra güncellmesinin ardından enflasyona arşı daha güvenli bir liman olacağını kaydediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.