1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Enflasyondan korunmak için en iyi liman Bitcoin mi yoksa Ethereum mu?

Enflasyondan korunmak için en iyi liman Bitcoin mi yoksa Ethereum mu?

Enflasyondan korunmak için en iyi liman Bitcoin mi yoksa Ethereum mu?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de enflasyon verileri açıklandı. Çekirdek enflasyon %4,5 artış gösterdi. Dolar değer kaybediyor. Kripto paralar için bunun anlamı ne? Detaylar haberimizde.

Enflasyondan korunmak için en iyi liman Bitcoin mi yoksa Ethereum mu?

Alman ekonomist Karl Otto Pöhl, enflasyonu bir diş macununa benzetiyor ve bir kez çıktıktan sonra bir daha geri getirilemeyeceğini söylüyor. Bu tahmin kripto paralar için neden önemli? ABD Çalışma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde haziran ayı enflasyon verilerini açıkladı. Rakamlar 13 yılın en fazla yükseliş gösteren ayı olduğunu göz önüne serdi.

ABD’de Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) son 12 ayda %5,4’lük artış kaydetmesi ve çekirdek enflasyonun da %4,5’lik bir artış görmesi ABD ekonomisi için pek görülmüş bir durum değil.

Doların değer kaybetmeye başlaması ile yatırımcılar kendilerine dolardan daha değerli bir liman aramak durumunda kalacaklar.

Kripto varlıklar satın alma gücünü koruyabilir mi?

Stablecoinler, yatırımcıların bu gibi durumlarda fonlarını yönlendirmeleri için her zaman güvenli bir sığınak olmuştur. TradingView verileri, USDT, USDC ve BUSD gibi dolara sabitlenmiş stabilcoinlerin işlem hacimlerinin son birkaç saat içinde %20’ye varan bir artış kaydettiğini gösterdi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Yatırımcıların şu an için oynaklığı ortadan kaldırmak için fonlarını stablecoinlere park ettiğini gösteriyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, aşırı durum hafifledikten sonra, Bitcoin ve Ethereum diğer güvenli limanlar olarak görülebilir.

Yarışta kim önde

ABD’nin enflasyon verileri Ethereum’a altın bir fırsat sunuyor. ETH, Bitcon’e karşı daha iyi durumda.

Ekli grafikten görülebileceği gibi, Bitcoin’in borsalardaki arzı son 24 saat içinde bir artış gördü. Ethereum da ise durum tam tersi. Bu da bize Ethereum’un işlem yapmak yerine saklandığını gösteriyor. Bitcoin’de ise satış baskısının son dönemlerde arttığını ifade ediyor. Başka bir deyişle, yatırımcılar son zamanlarda BTC yerine ETH’yi seçiyor.

Enflasyondan korunmak için en iyi liman Bitcoin mi yoksa Ethereum mu?

 

Ethereum adreslerinin sayısı da artmaya devam ediyor. Yazının kaleme alındığı anlarda 163 milyon seviyesi ile zirvede. Michael Arrington ve Dan Morehead gibi kripto analistleri Ethereum’un Londra güncellmesinin ardından enflasyona arşı daha güvenli bir liman olacağını kaydediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.