1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel Enecuum (ENQ) token rehberi: ENQ token nedir? Temel analiz

Güncel Enecuum (ENQ) token rehberi: ENQ token nedir? Temel analiz

Güncel Enecuum (ENQ) token rehberi: ENQ token nedir? Temel analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Enecuum (ENQ) Nedir? Bugün piyasada çok sayıda blockchain odaklı proje var. Yine de, bu projelerin hepsi benzer hedeflere ulaşmayı amaçlamamaktadır. Enecuum kendisini yarının blok zinciri olarak konumlandırıyor ve bu teknolojiyi iş süreçlerine entegre etmeye odaklanıyor. Hız, ölçeklenebilirlik ve güvenlik ile proje kesinlikle dikkat etmeye değerdir.


Enecuum (ENQ) Nedir?

Blockchain teknolojisini iş dünyasına getirmeye çalışan başka projeler olsa da, rekabet her zaman olumlu güzeldir. Proje, şirketlerin bu teknolojiyi kolaylıkla birleştirebilmelerini sağlamak için hız, güvenlik ve ölçeklenebilirliğe odaklanmaktadır. Enecuum, saniyede 1 milyona kadar işlem gerçekleştireceğini iddia ediyor ki bu şu ana kadar rekor düzeyde işlem kapasitesidir!

Enecuum (ENQ) Nedir?

ENQ Nasıl Çalışıyor?

Proje bir hibrid konsensüs algoritması kullanır. Madencilik bileşeni, birçok farklı ağ bloğunun paralel olarak madenciliğini sağlayan geliştirilmiş bir Bitcoin-NG versiyonuna dayanmaktadır. Buradan, projenin bu kadar yüksek bir işlem hacmini daha ileriye taşımayı amaç edindiğini görüyoruz. Bu proje aynı zamanda CryptoNight algoritmasının bir versiyonunu kullanarak, ancak birkaç açıklanmayan modifikasyon sayesinde ASIC dirençli olacaktır.Enecuum -enq-token-Nedir?

Ayrıca Enecuum, üç aşamada faaliyet kanıtı kullanmaktadır. PoA madencileri, 64 katılımcıdan oluşan ekipler oluşturmak için konsensusa katılabilir. Her takım, her biri 40 işlemle 62 mikroblock zincirini doğrular ve bunları ağda yayınlar. PoA madenciliği, madencilik için çok daha fazla donanım dostu bir yaklaşımdır, çünkü gerçekten ihtiyaç duyduğu şey, sadece istikrarlı ve hızlı bir internet bağlantısıdır. Mobil cihazlarda PoA madenciliği yapmak bile mümkün olmalıdır.

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

Enecuum-ENQ-nedir

Son olarak, proje aynı zamanda konsensüs elde etmek için işlem-kanıtı algoritmasını kullanır. Madenciler, sistem içindeki tüm cüzdanların bakiyelerini sürekli kontrol edecek ve bu sayede esnek bir ödüle hak kazanacaktır. Görünüşe göre proje, bu ekosistemde mümkün olduğu kadar çok insanın yer almasını sağlamak istiyor çünkü herkes için bir iş var. Henüz yapılması gereken çok iş olmasına rağmen, dikkate değer bir ticaret modelidir.

ENQ Token

Her blok zincirine dayalı proje kendi tokenını ortaya çıkarıyor. Bu projenin de ENQ token adında kendi tokenı vardır. ENQ token, bir ERC20 token’ıdır.

ENQ Token Yol Haritası

Projenin yol haritasında detaylı planlama mevcut. Her şeyden önce, akıllı sözleşmeler için Petri net editörünü ve ardından SHARNELL akıllı sözleşmelerin tam olarak uygulanmasını izleyeceğiz. 2018’in sonlarında, akıllı sistem sözleşmelerinin diğer sistemlerden Enecuum’a otomatik transferleri için bir geçit uygulanacaktır. 2019 ve sonraki yıllarda daha fazla iyileştirme gerçekleşecektir. Projenin ilk olarak 2015 yılında tasarlandığı ve başlatıldığı düşünülürse, kesinlikle dikkate değer diyebiliriz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.