Loading...
btc
BTC
-1.66%
Bitcoin
63.796,70 USDT
eth
ETH
-0.35%
Ethereum
3.500,56 USDT
bch
BCH
-1.72%
Bitcoin Cash
383,12 USDT
xrp
XRP
-1%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-1.85%
Litecoin
73,31 USDT
bnb
BNB
-0.67%
Binance Coin
583,71 USDT
sol
SOL
-2.11%
Solana
130,74 USDT
avax
AVAX
-0.88%
Avalanche
27,34 USDT
ada
ADA
-1.16%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-0.27%
Poladot
5,63 USDT
doge
DOGE
-0.91%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-2.21%
Shiba Inu
0,00 USDT

Güncel Civil token rehberi: CVL token nedir? Temel analiz

Civil (CVL) nedir?
Civil (CVL) nedir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Civil (CVL), gazetecilik sektörünü kendine hedef seçmiş blockchain teknolojisine dayanan bir projedir ve yalanları ortadan kaldırarak gazeteciliği temizlemeyi ve güvenilirliği yeniden tesis etmeyi amaçlamaktadır.


 

Sürdürülebilir Gazetecilik için Civil token

civil-token-cvl-token-nedir

Newsbtc.com tarafından yayınlanan bir rapora göre, Civil’in kurucuları, projeyi “sürdürülebilir gazetecilik için merkezi olmayan bir pazar” olarak tanımlamaktadır. Proje, gazetecilerin güvenilirliğine katkıda buluna gazetecileri ödüllendirmek ve etik kurallarını ihlal eden gazetecileri cezalandırmak için blockchain teknolojisini kullanma amacını taşıyor.

Proje, Avrupa Gazetecilik Merkezi’nden 1,7 milyon euro (2 milyon dolar) ve aynı zamanda etherum kurucu ortağı Joseph Lubin’in ConsenSys girişim sermayesi şirketinden de 5 milyon dolarlık bir hibe desteği de aldı.

Nasıl çalışıyor?

Civil token, diğer birçok kripto para birimi geliştiricisinin yaptığı gibi para toplama konusunda, ilk para teklifi yani bilinen adıyla ICO yoluyla CVL adında bir kripto para birimini başlatacak. Projenin, 15 farklı haber kuruluşunu temsil eden 100 gazeteciden oluşan bir ekibi olduğu bildirildi.

Proje, Civil gazetecilerin yaptığı raporları sorgulamak ve doğrulamak için merkezi olmayan bir güvenlik sistemi kullanarak faaliyet göstermeyi planlıyor. Plan, kağıt üzerinde basit olsa da, uygulamaya koymak çok daha karmaşık olabilir. Kurucu ortağı Mathew Iles, projenin teknik sayfasında şöyle açıklamalarda bulundu:

“Civil token, bu bozuk sisteme çözüm getirerek, gazetecilerin doğrudan okuyuculara yayın yapma özgürlüğüne sahip olduğu tamamen yeni bir ekonomi sistemi inşa etmeyi düşünüyor.”

Bu noktada, çoğu mobil ve web haberleri kullanımı ücretsiz bir modelden yararlanıyor. Civil, CVL tokenını, ödeme bölümünden yazarlara, okuyuculardan ücretlere kadar tüm aşamalarda kullanır. Haber odaları, bu sürecinin bir parçası olmak için CVL token bile kullanabilir.

CVL token neyi amaçlıyor?

Bir yayıncının etik standartlarını karşılamadığını savunan herkes iddialarını değerlendirmek için token verecektir. CVL token bir nevi RTÜK görevi görecektir. Eğer şikayet asılsız olduğu ortaya çıkarsa, şikayette bulunan kişinin yapmış olduğu ödeme geri iade edilmeyecektir. Civil’in geliştiricileri bu sürecin anlamsız iddiaları azaltmaya yardımcı olacağını öngörüyor.

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır? 

Şimdiye kadar, Civil’in yaratmayı umduğu dünya, henüz net bir model olmadığı için, büyük ölçüde teorik kalmaktadır. Columbia Gazetecilik İnceleme yazarı Mathew Ingram, projenin “oldukça iddialı olduğunu” ima ediyor. Bu da, oldukça riskli.

Civil token, hedeflediği ekosistemi inşa edecek mi?

Ve yeterli sayıda insanı bu sürece katılmaya teşvik edebilecek mi?

Bu soruların cevaplarını zaman gösterecek.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.