1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. En iyi blockchain oyunları hangileri?

En iyi blockchain oyunları hangileri?

En iyi blockchain oyunları hangileri?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain teknolojisi ve kripto oluşumlar artık oyun dünyasında da kendini göstermeye başladı. Sizin için en iyi 5 blockchain oyunu ve bunların nasıl oynandığını araştırdık. Bakın karşımızda neler çıktı!


En iyi blockchain oyunu

Modern zamanın oyun gelişicileri artık sadece piyasaya sürdükleri oyundan para kazanmıyorlar. Geliştirdikleri oyunların içine değerli figürler ve kahramanlar ekleyerek oyun içinde farklı bir ekonomi oluşturma yoluna gidiyorlar. Bunu yaparken tahmin edeceğiniz üzere blockchain teknolojisini kullanıyor.

Şu anda piyasada blockchain tabanlı birçok oyun mevcut. İsterseniz seçtiğimiz en iyi 5 blockchain oyunu ile ilgili ayrıntılara geçelim:

Gods Unchained

Gods Unchained rekabete dayanan blockchain tabanlı bir dijital kart oyunu. Eskiden biriktirdiğimiz futbolcu kartlarının dijital versiyonu gibi düşünün! Ancak bu oyunda sahip olduğunuz veya geliştirdiğiniz oyuncuların alım-satımını Ethereum ağı üzerinden yapıyorsunuz.

Gods Unchained, Hearthstone ve Magic gibi kartlı dövüş oyunları ile büyük bir benzerlik gösteriyor. Oyuncular kartları topladıktan sonra karakterlerin güçlerine göre savaşlar yapılıyor. Oyunun temel amacı rakibin yaşam puanını sıfıra düşürmek. Değerli özelliklere sahip olan oyuncular daha fazla öne çıkıyor ve en sonunda rakipsiz hale geliyor.

Klasik oyunlarda her şey oyunu üreten firmanın senaryosuna göre ilerliyor. Ancak son zamanlarda geliştirilen on-line oyunlarda oyunu ne şekilde ilerleyeceğine oyuncunun kendisi karar veriyor.  Blockchain teknolojisi sayesinde ise hangi oyuncunun hangi kartlara sahip olduğu belli ve bu durum dışarıdan müdahale ile kesinlikle değiştirilemiyor.

Beyond the Void

Beyond the Void size, birden çok oyuncunun aynı anda savaş arenasında bulunduğu gerçek zamanlı bir strateji oyunu oynama imkanını sunuyor., League of Legends ve Dota 2 gibi popüler strateji oyunlardan farklı olarak Beyond the  Void’de takım oyunu kurma şansınız yok.

Oyunda, galaksideki uzun yolculuğunuz sırasında düşmanınızı yenmek için yoldaki kaynaklar yardımı ile uzay geminizi gerekli gördüğünüz donanımlar ile zenginleştiriyorsunuz. Gezegenleri fethetmek için stratejik manevralar geliştirmek ise tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. Blockchain tabanlı bu oyunda,  sahip olduğunuz karakterlerin ve eşyaların mülkiyeti sadece size ait.

CryptoKitties

CryptoKitties blockchain tabanlı ilk oyunlardan biriydi ve bugün hala varlığını devam ettiriyor. Oyunda farklı karakter ve özelliklere sahip kedileri Ether ile satın alabiliyorsunuz. Sahip olduğunuz bu kedileri üreterek hem yeni türler elde edebiliyor, hem de kedilerinizi gelecek nesillere aktarabiliyorsunuz.

Bu blockchain tabanlı oyunda da sahip olduğunuz kedilerin mutlak hakimi sizsiniz. Dolayısı ile kedilerinizi istediğiniz gibi türetebilir, istediğiniz kişiye satabilirsiniz. Aynı gerçek hayatta olduğu gibi kedileriniz ile dolaşmak, yeni kediler yetiştirmek size büyük bir heyecan verebilir. Ancak bütün bunları yapmak sahip olduğunuz Ether miktarı ile yakın alakalı olacaktır.

My Crypto Heroes

My Crypto Heroes de çeşitli tarihi figürler ve efsanevi karakterleri barındıran bir savaş oyunu. Kahramanlarınızın becerilerini Ether ile aldığınız GUM para birimlerini kullanarak geliştirebilir ve onları savaşlara, çeşitli görevlere gönderebilirsiniz. (Oynarken para kazanabileceğiniz 16 adet Ethereum temelli oyun!)

Spells of Genesis

SoG, daha çok mobil olarak oynanan oldukça basit bir oyun. Üzerinize gelen saldırılardan kaçarak düşmanlarınızı yok etmeye çalışıyorsunuz. Blockchain destekli bir oyun olan Spells of Genesis’te de kartların sahibi sizsiniz ve bu kartları istediğiniz gibi alıp satabilirsiniz.

Lütfen bknz!:Blockchain, online oyun endüstrisini tamamen değiştirecek

Kaynak