1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. En değerli blockhain firmaları hangileri?

En değerli blockhain firmaları hangileri?

En değerli blockhain firmaları hangileri?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Küresel çapta faaliyet gösteren blockchain girişimlerinin değeri kripto paraların toplam değerini aştı. En değerli 10 blockchain firması ve sundukları hizmetler Hurun Araştırma Enstitüsü verilerine göre karşınızda!


En değerli 10 blockchain firması

Dünya genelinde irili ufaklı 500’den fazla blockchain şirketi olmakla birlikte toplam değeri 1 milyar doları aşan firma sayısı az. Sizin için en değerli 10 blockchain firması ve piyasa değerlerini paylaşıyoruz.

Bitmain

Sektördeki en zengin blockchain firması Bitmain. Şirket genel olarak Bitcoin madencilik ekipmanları satarak, madencilik havuzları ve çiftlikleri işleterek servetini biriktirmiş. Çin’in önde gelen haber kanallarından biri olan Caixin’in 2018 Haziran ayında paylaştığı verilere göre Bitmain’in toplam değeri 12 milyar dolar.

Coinbase

Kripto para piyasasının profesyonel anlamda müşterilerine en iyi hizmeti sunan kripto borsalarından bir tanesi. Coinbase, kurumsal müşterilerine Coinbase Custody birimi ile  kripto para saklama, yatırımcılara  ise Coinbase Commerce ile alım satım faaliyetleri yapma imkanı sağlıyor. Ekim 2018 verilerine göre Coinbase’in toplam değeri 8 milyar doların üzerinde.

Robinhood

Kripto para hizmeti vermeye 2018’de başlayan Robinhood, müşterilerine ücretsiz hisse senedi ticareti yapma fırsatı sunuyor. Sanal marketlerde sıkça karşılaştığımız “millennials” ticaret uygulaması ile daha çok meşhur olan Robinhood’un geçtiğimiz Mayıs ayı itibari ile toplam piyasa değeri 7 milyar dolar.

Ripple

Kripto para piyasasındaki 9 milyar dolarlık hacmi ile en büyük üçüncü kripto para olan XRP’nin sahibi Ripple, blockchain sektöründe de faal durumda. Şirket, daha çok Ripple Net ağı ile sunduğu çeşitli ödeme yöntemleri ile meşhur. Forbes’in Eylül 2018’de yaptığı araştırmaya göre Ripple’ın toplam değeri yaklaşık 5 milyar dolar.

Kraken

En meşhur kripto para borsalarından birisi olan Kraken geçtiğimiz Şubat ayında vadeli işlemler piyasasına da giriş yaptı. Markalaşma yolunda emin adımlar ile ilerleyen Kraken’in mevcut piyasa değeri 4 milyar doların üzerinde.

Circle

En değerli blockchain firması listesinin 6. Sırasında Circle çok çeşitli kripto para hizmetleri sunuyor. Bir ödeme şirketi olarak piyasa adım atan Circle, zamanla daireyi genişleterek ticaret ve yatırım hizmetleri de vermeye başladı. Circle, aynı zamanda stablecoin USD coini de finanse ediyor. 2018’de 100 milyon dolarlık bir bilançoya erişen Circle’ın mevcut serveti 3 milyar dolar.

Block.one

Block.one, Ethereum’un en büyük rakibi olan EOS’un arkasındaki blockchain şirketidir. Yaklaşık 3 milyar dolarlık bir değere sahip olan Block.one’ın bu servetinin çoğunu (yaklaşık 2.2 milyar dolar) likit fiat varlıkları ve devlet tahvili sayesinde elde etti.

Binance

En büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası olan Binance, müşterilerine Binance Coin ve Binance Chain gibi ikincil tür hizmetler de sunmaktadır. ForkLog’un Binance CEO’su Changpeng Zhao ile Ekim ayında yaptığı söyleşide Binance’ın toplam değerinin 2 milyar dolardan fazla olduğu teyit edildi.

BitMEX

BitMEX, yatırımcılarına sunduğu vadeli işlemler ve sözleşmeler ile kaldıraçlı alım satım işlemi yapmalarına imkân tanıyan bir kripto para. Times’ın Temmuz 2018’deki haberine göre BitMEX’in toplam değeri 3.6 milyar dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor. Ancak bu rakamın 1 milyar dolar civarında olduğunu iddia edenler de mevcut.

Canaan Creative

Bitmain’den sonra madencilik ekipmanları satan en büyük ikinci blockchain şirketi. Son dönemde açıkladıkları kar oranında gözle görülür bir düşüş olmasına rağmen Canaan Creative’in toplam değeri 2 ila 3 milyar dolar arasında.

Kaynak