fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte Girişim Sermayesi Fonları tarafından en çok tercih edilen kripto paralar!

İşte Girişim Sermayesi Fonları tarafından en çok tercih edilen kripto paralar!

İşte Girişim Sermayesi Fonları tarafından en çok tercih edilen kripto paralar!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto araştırma şirketi Messari tarafından hazırlanan bir rapora göre, Girişim Sermayesi ve Hedge Fonları tarafından en çok tercih edilen kripto paralar şöyle… 

Messari raporunda en çok tercih edilen kripto paralar‎

Kripto araştırma şirketi Messari, kripto odaklı Girişim-Risk Sermayesi (Venture Capital) firmalarının ve hedge fonlarının portföylerinde en fazla bulunan altcoinleri açıkladı.

Messari, fonların çoğunun Bitcoin ve Ethereum‘da olduğunu belirtiyor ve bu nedenle en büyük iki kripto parayı, bu raporun dışında tutuyor.

İşte Girişim Sermayesi Fonları tarafından en çok tercih edilen kripto paralar! 

Polkadot (DOT), Messari’nin 35 kripto varlığa yer verdiği listenin başında yer alırken; araştırmaya konu olan 44 firmanın 19’unun portföyünde bulunuyor.

İkinci sırada merkezsiz finans (DeFi) ödeme ağı Terra (LUNA) geliyor. Messari’ye göre, Terra 13 fonun yatırım portföyünde yer alıyor.

İşte Girişim Sermayesi Fonları tarafından en çok tercih edilen kripto paralar!

Proof-of-stake konsensüsüne sahip halka açık bir blockchain olan NEAR protokolü ve gizlilik odaklı blockchain platformu Oasis Network (ROSE), 12 fonla üçüncü sırada geliyor.

11 firma, ölçeklenebilir blockchain ağı Solana’nın yerel kripto parası SOL tutarken, 10 firma ise portföyünde, Keep Network (KEEP), popüler bir DeFi tokeni olan Maker (MKR) ve halka açık blokchain ekosistemi Nervos Network (CKB) tutuyor.

DODO platformunun hizmet tokeni, merkezsiz depolama projesi Filecoin (FIL), 2. katman ölçeklendirme ağı Skale (SKL),  SEC tarafından onaylanan ilk kripto projesi olan Stacks (STX), veri alma protokolü The Graph (GRT) ve merkezsiz borsa Uniswap’ın yerel tokeni UNI) gibi 6 token ise en büyük kripto hedge fonlarının ve şirketlerinin 9’unun yatırım havuzunda bulunuyor.

Diğer 21 varlık, ankete katılan firmaların 8 veya 8’den azı tarafından tutuluyor. Messari, P2P yazılım oluşturma aracı Radical (RAD), likidite sağlayıcısı Lido DAO (LDO), Oasis, DODO ve Balancer (BAL)’ı, risk sermayesi fonları tarafından yatırım yapılan en popüler tokenler olarak gösteriyor.

Kripto araştırma firmasına göre, bu dijital varlıklar, 35 kripto para birimi arasında en düşük piyasa değerine sahip olmasına rağmen en çok tercih edilen kripto paralar arasında yer alıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.