1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. En çok Bitcoin kimde var?

En çok Bitcoin kimde var?

En çok Bitcoin kimde var?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain Center; Winklevoss İkizlerinden çeşitli dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarına ve hatta “zombi coin”lere kadar herkesi tarayarak en çok Bitcoin sahiplerini araştırdı. Birlikte bakalım.

En çok Bitcoin kimde?

En çok Bitcoin kimde var? Sorusunu sorup araştırdığımızda karşımıza ilginç kişiler ve kurumlar çıkıyor.

Öncelikle, tabi iddialara göre, Winklevoss İkizler’i 150.000 BTC’ye sahipler. İkizlerin ardından 120.000 BTC ile Bitfinex korsanları geliyor.

Fakat bu ikisinin üzerinde olanlar da var. Öncelikle Mt. Gox 166.000 BTC’lerinin olduğunu iddia ediyor. Mt.Gox’ın hemen üzerinde de yine bir başka iddia var. O da Plus Token dolandırıcıları. İddialara göre Plus Token dolandırıcıları 200.000 Bitcoin’e sahipler. Bu noktada Silk Road’un 2013 yılında FBI tarafından basıldıktan sonra ortadan kaybolan 30.000 BTC’sinin de Tim Draper‘da olduğuna dair iddiaların konuşulduğunu söyleyelim.

Peki, en tepedeki Bitcoin sahipleri bunlar mı? Tabi ki hayır. Şimdi ilk sıralara birlikte bakalım.

En çok Bitcoin’e sahip ikinci kişi aslında bir kurum; Grayscale Bitcoin Trust. GBTC’nin şu anda en büyük kurumsal yatırım aracı olduğu açık. Dahası, GBTC’nin güncel olarak 400.000’den fazla Bitcoin’e sahip olduğu biliniyor. Kurumsal Bitcoin sahiplerini sırlamışken Ethereum’u da unutmayalım. Evet yanlış duymadınız! Ethereum 80.000 BTC’ye sahip. Bu konuda Lightning Network’un elinde de yaklaşık 1000 kadar Bitcon’ olduğunu söylememiz gerekir.

Şimdi sıra geldi ilk sırayı açıklamaya.

Edinilen bilgileri, dillendirilen dedikoduları ve iddiaları dikkate aldığımızda en çok Bitcoin kimde var, sorusuna yanıt olarak verebilmemiz için “zombie coin”lere bakmamız gerekiyor. İddialara göre daha önce çıkarılmış 1.5 milyon coin ortada görünmüyor. İşte bu  kayıp 1.5 milyon BTC’nin yaklaşık 1.1 milyon’unun Satoshi Nakamoto’nun elinde olduğu konuşuluyor.

Evet, Bitcoin’in üreticisi Nakamoto, en azından gerçek Satoshi Nakamoto şu anda en çok Bitcoin sahibi kişi.

Yakın dönemde 2.5 milyon Bitcoin’in de dolaşıma girmesi bekleniyor. Kim bilir ilerleyen yıllarda bu listeye daha kimler girecek.

İlgili: Kripto nedir, nasıl alınır?

İlgili: Kripto kredisi çekmek isteyenlere en ideal 7 seçenek

Kaynak

Daha fazlası için tıklayın.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.