1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoinin değeri sıfırlanırsa altcoinler ne olur?

Bitcoinin değeri sıfırlanırsa altcoinler ne olur?

Bitcoinin değeri sıfırlanırsa altcoinler ne olur?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoinin değeri sıfırlanırsa altcoinler bundan nasıl etkilenir? Bitcoinin değerinin sıfırlanması mümkün mü? Bu yazıda bu soruların cevaplarını ele aldık.


Bitcoinin değeri sıfırlanırsa altcoinler nasıl etkilenir?

Bitcoinin değeri sıfırlanırsa bundan diğer kripto paralar nasıl etkilenir? Bu soru kripto para alanında yatırım yapan veya ilgi duyan hemen herkesin aklına mutlaka gelmiştir. Bitcoinin fiyatının asla sıfır olmayacağını düşünen kişiler dahi Kasım ayında yaşanan sert düşüşten sonra “Acaba böyle bir şey olabilir mi?” diye düşünmeye başlamıştı. Pek çok yatırımcı eğer Bitcoin fiyatları sıfırlanırsa ellerindeki paralara, kripto para borsalarına, kripto para yatırımcılarına ve Kripto para teknolojisine ne olabileceğini merak ediyor.

Uzmanlara göre böyle bir durumda altcoin piyasası olumsuz etkilense bile tamamen yok olmaz ve varlığını devam ettirir. Ethereum ve XRP gibi kripto paralar Bitcoinin yerini alır. Dolayısı ile Bitcoin yok olsa bile Kripto paralar yola devam eder. Fakat böyle bir yok oluş kripto para piyasasındaki volatiliteyi yani kırılganlığı en yüksek seviye çıkartır ve bütün kripto paraları olumsuz etkiler.

Şu an itibarıyla Bitcoinin toplam piyasa değeri 67.53 milyar dolar ve 1 BTC 3869 dolar. Bu rakamlara baktığımız zaman Bitcoin alım satımının sıfırlanma ihtimali çok düşük gözüküyor. Fakat her şeye rağmen böyle bir şey olursa, bu durum sadece kripto para piyasasını değil diğer sektörleri de etkiler. Çünkü dünyada pek çok ünlü marka ödeme işlemlerinde Bitcoin kabul ediyor. Böyle bir değer kaybı ister istemez kripto paralara olan güvenin sarsılmasına sebep olur ve toplumsal kabul daha da gecikir.

Şu an hala Kripto para teknolojisinin deneme ve yanılma evresinde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Böyle bir ortamda Bitcoinin değerinin sıfırlanması yeni ve büyük yatırımların önünü keser.

Fakat yukarıda da söylediğimiz gibi, kripto para piyasasının kralı şu an Bitcoin olsa da gelecekte onun yerini almaya aday bir düzine yeni ve çok güzel kripto paralarda mevcut. Kripto paralara karşı akademik ve sosyal çok ciddi bir ilgi var. Bu ilgi bize gösteriyor ki Bitcoin tamamen yok olsa bile altcoinler var olmaya devam edecektir.

Kaynak için tıklayınız

Ayrıca bakınız

Bitcoin 7 yılda yüzde 82.000 büyüdü lakin 2018’de 91 kez ‘öldü’

Uyuyan Bitcoin boğaları 2019’da uyanabilecek mi?

Bitcoin düşüşü boyunca takip edilmesi gereken Altcoinler

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.