1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Emniyet güçlerinden dev Thodex operasyonu!

Emniyet güçlerinden dev Thodex operasyonu!

Emniyet güçlerinden dev Thodex operasyonu!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Türkiye tarihinin en büyük vurgunu ile çalkalanıyor. Türkiye merkezli kripto para borsası Thodex vurgunun ardında ciddi mağduriyetler yaşandı ve yaşanıyor.


Thodex için emniyet güçlerinden dev operasyon!

Türkiye Thodex skandalı ile çalkalanıyor! Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından olan Thodex’in web sitesinin önce bakıma alındığına dair açıklamayapıldı. Bu açıklamanın ardından Thodex yatırımcıları arasında ciddi bir panik yaşandı ve yatırımcılar hesaplarına ulaşamadılar ve dijital varlıklarını transfer edemediler.

Sonra gerçekler ortaya çıktı ve ne yazık ki korkulan oldu! Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer, iddialara göre Thodex borsasının içini boşalttı ve ülkeyi terk etti. Yine iddialara göre vurgunun boyutu 2 milyar dolar. Mağdur sayısı ise 400 bin!

Lütfen Bkz: Güney Kore: “Yok öyle tatlı tatlı para kazanmak!“

Tosuncuk olarak akıllarda kalan Çiftlik Bank vurgununda yatırımcıların kaybı 1.5 milyar dolar civarındaydı.

23 Nisan sabahında Türk Emniyet Güçleri geniş bir operasyona imza attı. Thodex borsası yöneticilerinin de aralarında bulunduğu geniş bir kadroya operasyon düzenlendi.

8 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 78 kişi hakkında yakalama ve göz altı kararı çıkarıldı. Arama kararı çıkartılan 78 kişiden 62’si göz altına alınarak emniyete getirildi. Şahısların sorgu ve savcılık işlemleri devam etmektedir.

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer, iddialara göre yanında 400 bin mağdurun Bitcoin ve kripto paraları ile Arnavutluk’un Tiran şehrine gitti.

Bitcoin gibi sanal varlıklar “flash bellek” gibi bir aparata kaydedilerek taşınabiliyor.

Kaynak