fbpx
  1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Emeklilik için en iyi yatırım nedir?

Emeklilik için en iyi yatırım nedir?

Emeklilik için en iyi yatırım nedir?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Emeklilik yatırımları hakkında konuşurken insanlar genellikle hisse senetlerine odaklanıyor. Ancak, Bitcoin, hisse senetleri, emtialar ve diğer geleneksel yatırım araçlarından bile daha iyi bir emeklilik yatırımı olduğunu kanıtlıyor. Bu yüzden uzmanlar emekliliğinizi düşünüyorsanız Bitcoin’e yatırım yapmanızı öneriyor.

Emekliliğinizi düşünüyorsanız Bitcoin’e yatırım yapmak daha karlı

Bitcoin’in popülerliği, mevcut düşük Ayı döngüsüne rağmen, tüm dünyada artmaya devam ediyor. Blockchain Capital Blog tarafından geçen ayın başlarında yapılan bir araştırma, son iki yılda Bitcoin farkındalığının, aşinalığının ve algısının arttığını gösteriyor.

Araştırma sonuçlarına göre, Bitcoin’i duyanların yüzdesi Ekim 2017’de %  77’den Nisan 2019’da % 89’a yükseldi. Ayrıca, Bitcoin’e aşina olanların yüzdesi yüzde 30’dan 43’e çıktı.

Giderek daha fazla insan Bitcoin’in önümüzdeki on yılda daha fazla fayda sağlayacağına ikna olmuş durumda.

Anket ayrıca, daha fazla insanın 2017’de olduğundan daha fazla Bitcoin satın almaya açık olduğunu (Ekim 2017’de % 19 iken Nisan 2019’da % 27) gösteriyor. Genç jenerasyonun Bitcoin’e olan ilgisi, en değerli varlığın, önümüzdeki on yıl boyunca yatırım aracı olma potansiyelini yükseltiyor.

2020 yılına kadar Bitcoin fiyatı 6.000-10.000 dolar arasında kalabilir

Bitcoin emeklilik yatırım aracı olarak mükemmel

Bitcoin’in popülaritesi arttıkça, analistler, koininin emeklilik yatırımları için alternatif bir varlık  olacağından  eminler.  Aslına bakarsanız Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Jason A. Williams, emeklilik için Bitcoin biriktiren insanların sayısının arttığını savundu.

Bir tweette şöyle diyor:

 “1 BTC bugün 7.000 dolar, ancak yaklaşık  3 Amerikalıdan 1’i emeklilik için 5.000 $’dan fazla kazanç sağlamış durumda. Her zaman önce kendine yatırım yap. Bitcoin al! ”

Bu istatistikler, mevcut Bitcoin durumunu ve topluluğun karşı karşıya kaldığı yasal düzenleme zorlukları göz önüne alındığında etkileyicidir. Williams ayrıca “rakamlar hikayeyi anlatıyor. Her zaman da öyle yaparlar. Bitcoin hikayesini sayılar ve matematikle anlatıyor. Rakamlara güvenin.”

Bitcoin mi altcoinler mi? Altcoinlere ne kadar güveniyorsunuz?

Kripto para uzmanı yorumlarında haklı. Son on yılda, Bitcoin’in büyümesini geleneksel yatırım araçlarına göre karşılaştıran genç kuşağın neden şu anda BTC’ye döndüğünü açıkça gösteriyor.

Geleneksel varlıklardan daha çok kazandırıyor

Geçtiğimiz on beş yılda NASDAQ en iyi 100 toplamı % 500’ün üzerinde bir getiri sunarken, S&P 500 % 254 verdi. Aynı dönemde emtialar %e 34 oranında azalmıştır. Diğer yandan, Bitcoin % 1.950 oranında yükseldi. Sadece bu yıl, Bitcoin % 100’ü aştı. Bütün bunlar geçen yılın kripto kışından sonra, varlığın yüzde 75 oranında saldırıya izin verdiğini gördü. Ancak yine de, Bitcoin, S&P ve diğer geleneksel endekslerden daha iyi performans gösterip yıllık % 58 kazandırarak hemen hemen bütün geleneksel varlıklardan (altın gibi) daha iyi performans gösterdi. Bu nedenle Bitcoin harika bir emeklilik yatırım seçeneği olabilir.

Reuters: Bitcoin almazsan Monero al

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.