Loading...
btc
BTC
1.05%
Bitcoin
67.359,20 USDT
eth
ETH
0.57%
Ethereum
3.523,82 USDT
bch
BCH
1.63%
Bitcoin Cash
397,66 USDT
xrp
XRP
3.76%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.15%
Litecoin
73,51 USDT
bnb
BNB
0.54%
Binance Coin
596,59 USDT
sol
SOL
2.73%
Solana
173,74 USDT
avax
AVAX
2.23%
Avalanche
28,79 USDT
ada
ADA
-0.34%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.09%
Poladot
6,34 USDT
doge
DOGE
7.55%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.47%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Emeklilik fonları Bitcoin’i portföylerine eklerse neler olur?

Emeklilik fonları Bitcoin’i portföylerine eklerse neler olur?

emeklilik fonları Bitcoin'i
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geleneksel emeklilik fonları Bitcoin’i bir alternatif olarak görmeye başlarsa bu Bitcoin’in kitlesel kabulü için önemli bir adım olabilir mi?


Geleneksel Emeklilik Fonları Bitcoin’i mi Keşfediyor?

Haklı bazı nedenlerden dolayı, emeklilik fonları yatırımcılar arasında en fazla geleneksel tutum sergileyen grup olarak görülüyor.

Günümüz Dünya’sında blockchain teknolojisi, Bitcoin ve diğer birçok yenilikçi teknoloji ile birlikte gelen yatırım fırsatlarına rağmen geleceğin emeklileri hala daha zor kazanmış oldukları fiat paraları için geri ödemeyi garanti eden emeklilik sistemini tercih ediyorlar.

Avrupa’daki bir emeklilik planlamasına biraz daha yakından göz atalım. Örneğin Almanya’da bir emeklilik fonuna veya devlete güvenerek 20,000 Euro yatıran bir vatandaş 30 yıl sonra ancak 19,796 Euro geri ödeme alabiliyor.

Haliyle herkesin aklına şu soru geliyor: Neden bir insan yatırdığından bile daha az para alacak olmasına rağmen 30 yıl gibi uzun bir süre için parasını bir Emeklilik Fonuna veya devlete yatırmak gibi bir girişimin içine giriyor?

Bununla birlikte hiç kimse size 30 yıl sonra Euro’nun bugün olduğu kadar güçlü olacağının garantisini veremiyor. Enflasyon nedeniyle 30 yıl içerisinde sahip olduğunuz varlık eriyip gidebilir.

Peki Geleceğin Emeklileri Neden Hala Daha Geleneksel Fonlara Güveniyor?

Körü körüne güvenilen devlet sistemi insanların paralarını topluyor fakat paralarını yönetmeye geldiği zaman genellikle adil olmayan çözümler sunuyor.

Benzer şekilde geleneksel bankacılık sisteminde de emeklilik fonları sizi gelecekte nasıl daha mutlu etmeye odaklanmıyor. Bunun yerine bugün sizin paranızla daha fazla nasıl kar elde edebileceklerini düşünüyorlar.

İnsanlar için bir sayfaya imza atmak, dijital bir cüzdan oluşturma, güvenli bir özel şifreye sahip olma vb. karmaşık dijital işlemlerle karşılaştırıldığında çok daha kolay görülebiliyor. Bu nedenle insanlar dijital varlıklara yatırım yapmak yerine geleneksel yöntemleri tercih etmeye devam ediyorlar.

Tabi ki Morgan Creek Capital gibi ABD’de emeklilik fonlarını kripto para birimleri ile ilgili yatırımlara çevirmeye çalışan şirketler var. Bu şirketler sayesinde bugün emeklilik zincirindeki daha fazla insan Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin potansiyelinin farkına varmış bulunuyor.

Daha önce koinmedya.com aracılığıyla paylaşmış olduğumuz makalelerimizde de Bitcoin’in artık ekonomik belirsizliğin artığı dönemlerde güvenli liman yatırımı olarak görülmeye başladığını sizlerle paylaşmıştık.

Bu makalelerden hatırlanacağı üzere, Bitcoin’in uzun soluklu yatırımlarda geleneksel fon, varlık ve para sistemleriyle karşılaştırıldığında daha istikrarlı ve güvenilir yatırım aracı olarak görülüyor.

Birçok kişi Bitcoin’in sadece yatırımcılar ya da emeklilik fonları için bir çözüm olarak görmüyor. Aynı zamanda beklenmedik küresel finansal durgunluklarda âdete bir kurtarma botu olarak görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.