Anasayfa Bitcoin Türkiye’de Bitcoin nasıl satın alınır?

Türkiye’de Bitcoin nasıl satın alınır?

Türkiye’de Bitcoin nasıl satın alınır?
0
koinmedya_googlenews

Türkiye’de bitcoin nasıl satın alınır sorusu sektördekiler için komik gelebilir. Hakılılık payınız var, ancak çevrenizdeki 10 kişiden kaçı Türkiye’de bitcoin nasıl satın alınır sorusuna net bir cevap verebilir? 


Türkiye’de Bitcoin nasıl satın alınır – İnceleyelim!

Türkiye’de bitcoin nasıl satın alınır, Bitcoin nedir, bitcoin ile ne yapılır bitcoin sağlam mıdır bitcoin güvenilir mi v.s. Bu tür soruların cevapları ve arama motorlarındaki popülaritesi her geçen gün artmaya ve bitcoin üzerinde odaklanmalar her geçen gün fazlalaşmaya başladı .

Ayrıca Bakınız: BTCTurk 5. Yılının Şerefine Komisyonu Sıfırlıyor

koinmedya_brave

Türkiye’ ilk bitcoin borsası BTCTurk, bundan yaklaşık 5 sene önce kullanıma açılmaya başlanmıştı. O tarihlerde bitcoin teknolojisini çok yakın takip eden ve az sayıda insan tarafından biliniyordu ve kripto para dünyasının altkoinleri henüz tam olarak keşfedilmemişti.

Ülkemizdeki bitcoin pazarı ve oranı Avrupa’ya nazaran ve diğer önemli asya ülkelerine (Çin, Japonya, Güney Kore v.s) kıyasla oldukça az görünse de özellikle son yıllarda önemli artış ve yükseliş ivmesi kazandığı muhakkak.

Tüm kullanıcılar tarafından internet ortamında kolaylıkla oluşturulan cüzdanlarda Bitcoin saklanılabilineceği ve kişisel verilere gerek duyulmaksızın tüm işlemler (mal ve hizmet alımları,yatırımlar, para kabulleri) yapılabileceğinden, Bitcoin hesaplarına zapt etme veya müsadere gibi durumlar söz konusu olamamaktadır.

Türkiyede Bitcoin Nasıl Satın Alınır: Bazı Türk Kripto Para Borsalarından!

Bugün geldiğimiz noktada ise kripto pazarı değişmeye ve büyümeye devam ediyor ve Türk lirası ile alım-satım yapabileceğimiz tam 5 farklı bitcoin borsası var.

BTCTurk’te Ripple ve Bitcoin nasıl satın alınır?

şuanki piyasada en önemli ve popüler sitelerden. Son dönemde işlem hacminde oldukça artışlar yaşandı. Özellikle mobil uygulamasındaki kolaylıklar kullanıcıların BTCTürk’e olan tercihinde önemli rol oynuyor gibi duruyor.

Paribu cüzdan açma ve BTC satın alma

İşlem hacmi en yoğun olanlar ve popüler görülen bitcoin alım-satım platformu. Paribu’nun, Coin market cap’te listelenen 300 bitcoin borsasında ilk 100 e girmeyi başardığı biliniyor. Ülkemizde bitcoin için önemli bir bitcoin potansiyeline sahip.

Koinim’de BTC satın almak

Paribu ve BTCTürk’e oranla popülaritesi az gibi görünse de güvenlik önlemleri ile dikkat çeken bir site tasarımı eleştiri konusu olsada işlemleri hızlı ve kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz

Vebitcoin

işlem hacmi olarak zaman zaman paribu’yu yakalamakta ayrıca ripple almak isteyenler için tercih edilesi sitelerden biri ilk zamanlar altcoinleri sınırlı sayıda barındırıyordu fakat son zamanlarda yeni coinler ekledi ve durumunu geliştirdi

Koineks

işlem hacmi küçük gibi duruyor fakat 7/24 yatırım ve çekim işlemine olanak sunması ve birçok banka ile anlaşmış olmaları (ki bu çok önemli ayrıntı) ve ayrıca kurumsal banka hesapları kullanmaları önem arzetmektedir.

Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinden sahibinden.com’da Bitcoin ile satın alabileceğiniz 300’ün üzerinde ilan mevcut. Bu rakam her geçen gün artıyor. Online kitap satışı yapan bir e-ticaret firması olan incikitap.com, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini duyurdu. Bazı hukuk büroları reklam ajansları ve bazı büyük oteller bitcoin kabul edebiliyorlar bunun gibi örnekleri arttırmak mümkün

Yazının hazırlandığı an itibariyle, 286 milyar dolarlık bir değerlik hacme ulaşan kripto para sektörü ve 127 milyar dolarlık bir değere ulaşan Bitcoin market kapasitesi beraberinde ciddi bir ekonomi ve iş potansiyelini barındırmaktadır.

Bitcoin ve kripto para borsaları ise, bu alanda en büyük potansiyel girişimler arasındadır. Türkiyedeki Bitcoin ve Kripto Para Borsaları sayısının artması, millet olarak bu pazardan alabileceğimiz payı da beraberinde getirecektir

Türkiye kripto borsalarına hergün yeni oyuncular eklenmekte. Btcturk, Koineks, Koinim, Paribu, Vebitcoin, Bitturk, Bitci, Bithesap, Gobaba, BTCfinans..

Bu arada 27 Kasım güncel Bitcoin verileri şu şekildedir:

HIZLI İSTATİSTİKLER
Bitcoin Fiyat$7.248,79
Piyasa Değeri$131.198.709.790
Piyasa Değeri Hakimiyeti%66,56
Ticaret Hacmi$18.987.870.347
Hacim / Piyasa Değeri0.1433
24s Düşük / 24s Yüksek$7.167,18 / $7.253,64
7d Düşük / 7d Yüksek$7.197,43 / $7.530,92
Piyasa Değeri Sıralaması#1
Tüm Zamanların En Yükseği$19.665,39 -63%
Ara 16, 2017 (neredeyse 2 yıl)
Tüm Zamanların En Düşüğü$67,81 11.000%
Tem 06, 2013 (6 yıldan fazla)
)

Türkiye’de bitcoin nasıl satın alınır sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

 

X